Geocaching je populární a zábavnou aktivitou

Schánka, která je pro geocaching hodně důležitá.

Geocaching je spojením turistiky a sportu. Pohybová aktivita související s objevováním krásných míst po celém světě. Při této činnosti můžete navštívit nejfotogeničtější místa planety. Pokud nevíte, co si pod tímto výrazem představit, začtěte se do následujících řádků.

  • Hledání skrytých schránek
  • Používání navigačních přístrojů
  • Získávání zajímavých věcí

Jak můžete vidět, geocaching je skutečně komplexní zábavou, jíž propadli miliony lidí po celém světě. Poznejte s námi význam slova cache, typy jednotlivých schránek a mnohé jiné užitečné informace.

Cache a vše, co byste měli vědět

Když se řekne cache (keš), jednoduše si představte skrýš, respektive schránku. V ní se uloží logbook pro zápis, popřípadě poklady pro výměnu. Cache může nabývat nejrůznějších podob. Od běžného kanystru až po malou plastovou schránku. Jejím předpokladem je obvykle voděodolnost. A co dalšího byste o této zábavě měli vědět?

PředmětInformace
Počet keší na světěVíce, jak 3 miliony
Země191
Organizace200
Vyznavači zábavyDesítky milionů lidí
Základní informace související s geocachingem.

Geocaching se samozřejmě pojí s jistými pravidly. Například jednotlivé keše se mezi sebou umísťují minimálně 161 metrů. Součástí keší jsou i speciální trasované předměty, které můžete dále přenášet nebo směňovat.

Geocaching a doplňující informace

Pakliže bychom měli být v rámci této zábavné aktivity konkrétní, je třeba se zmínit o typech skrýší. Ty úplně nejmenší jsou označovány, jako Nano. Větší jsou pak Micro. Do těch největších máte možnost ukládat například knihy a ostatní předměty. Odlišný je i charakter keší. Těmi nejznámějšími jsou tradiční skrýše. Výjimkou však nejsou ani jiné – mystery cache, webcam cache, multi cache, event cache, virtual cache, wherigo cache a earthcache.

Pokud se vypravíte za hledáním skrýší, nepodceňujte přidružené informace spojené s obtížností terénu. Od toho se odvíjí například nezbytná výbava a vhodné oblečení. Pakliže náhodou nemůžete nalézt skrýš na základě souřadnic, mnohdy lze využít také přidružených nápověd. Ty Vás dovedou na požadované místo.

cs_CZČeština