Nejfotogeničtější místa na světě

Macu Picchu patří mezi nejfotogeničtější místa.

Nejfotogeničtější místa jsou velkým lákadlem pro cestovatele i milovníky geocachingu. Každý by rád vyrazil do destinace, kde lze pořídit fotku s jednou z nejkrásnějších scenérií. A nutno podotknout, že takových působiště je na světě více než dost.

  • Peru
  • Slovinsko
  • Polynésie

Všichni máme samozřejmě trochu jiné požadavky z pohledu cestování. Někdo dává přednost zasněženým horám, jiný se zase vidí na ostrově obehnaném průzračným mořem a krásnými plážemi. Kde jsou tedy ta nejfotogeničtější místa na světě?

Peru v roli výchozího bodu

Dech beroucí scenérie na Vás čekají stoprocentně v Peru. Každý trochu zkušený cestovatel asi správně tuší, že vydat byste se sem měli do peruánských And. Právě v nich se totiž rozprostírá jeden ze sedmi divů světa, jímž je Macu Picchu. Pozůstatky města nacházející se v nadmořské výšce 2 430 metrů nad mořem. A jaké další destinace Vás osloví?

ZeměMísto
SlovinskoJezero Bled
EgyptSahar el Beida
PolynésieBora Bora
IslandPláž Reynisfjara
Místa, která na fotografiích vypadají překrásně.

Takové jezero Bled je jedinečné nejenom díky své vodní hladině. Mezi nejfotogeničtější místa světa se zařadilo i díky kostelu Nanebevzetí Panny Marie situovaném na malém ostrůvku uprostřed.

Poznejte nejfotogeničtější místa

Jestliže patříte k milovníkům Vietnamu, zavítejte do Tonkinského zálivu. Mnohými cestovateli je totiž označován, jako další z divů světa, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní kůži. V rámci Asie neopomínejte ani na velkou Čínu. Jedním z překrásných působišť je bezpochyby geologický park Zhangye. V této lokalitě se příroda skutečně vyřádila a Vás čeká pořízení úchvatné fotografie z dovolené.

Pokud jde o Spojené státy americké, určitě vyrazte směr významný park Na Pali Coast. Členitý povrch a bezkonkurenční výhledy potěší naprosto každého. Z USA si pak můžete odskočit do Kanady. Zde jednoznačně vítězí Národní park Banff. Vytouženou fotku si pořiďte třeba u jezera Lake Louise. Svá cestovatelská a fotografická dobrodružství pak můžete zakončit na již zmiňovaném ostrově Bora Bora fotkou některých z místních pláží.

cs_CZČeština