Vybavení na pláž od A až do Z

Plážové brýle představují také vybavení na pláž.

Vybavení na pláž je důležité, ať už se chystáte k moři s kamarády nebo Vás čeká cestování s dítětem. Dovolená u průzračného moře je snem mnohých z Vás, a proto byste neměli za žádných okolností podcenit precizní přípravu. Někteří si řeknou, vezmu si s sebou plavky, ručník a mám hotovo. Jenže, tomu tak úplně není.

  • Plážová taška
  • Opalovací potřeby
  • Zábava

Ano, pomyslným odrazovým můstkem se pro Vás stane plážová taška, do níž všechno potřebné uložíte. V ideálním případě volte tašku uzavíratelnou a hlavně omyvatelnou. Na pláži přece jenom zažije nějaké to hrubší zacházení.

Plavky nejsou jediným typem oblečení

Do vybavení na pláž zákonitě patří plavky, o tom není žádných pochyb. Kromě nich si však připravte i další ošacení letního typu. Pánové s naprostou jistotou zvolí triko a kraťasy. Ženy mohou využít letní šaty. Vhod přijde šátek, pokrývka hlavy, tunika a nepochybně i náhradní suché spodní prádlo. Na pláž určitě vyrazte v pantoflích nebo žabkách. Je to praktičtější.

Jaké si vzít vybavení na pláž?

Od oblečení je jenom malý krůček k ostatním textiliím. Na mysli máme osušku a ručník. Pokud nemáte žádné lehátko, nezapomeňte na deku. V písku Vám při ležení nabídne daleko více komfortu nežli větší osuška. V rámci pohodlí lze využít také praktické plážové podložky. Ostatní tipy Vám prozradíme v následujících otázkách a odpovědích.

Co použít jako ochranu před sluncem?

Dostupné jsou malé plážové stany. Popřípadě využijte plážový slunečník.

Jakou zvolit opalovací kosmetiku?

Základem všeho je opalovací krém a olej. Myslete také na ochranu rtů v podobě balzámu. Ženy mohou vsadit i na kosmetickou ochranu vlasů.

Existuje nějaká kosmetika po opalování?

Ano, vhod Vám přijde krém po opalování s chladivým a ochranným účinkem.

Jak je to s pitným režimem na pláži?

Myslete na to, že budete dlouhou dobu na sluníčku. Pitný režim je naprostou samozřejmostí. Mějte s sebou dostatek tekutin.

Jaké zábavě se lze věnovat na pláži?

Kromě vodních sportů se nabízí poklidnější varianty ve formě křížovek, karetních her, četby, poslouchání hudby a dalších.

cs_CZČeština