Nejkrásnější vodopády světa

Takhle nějak vypadají nejkrásnější vodopády světa.

Nejkrásnější vodopády lákají cestovatele stejně, jako světové treky. Také v tomto případě je hodně co k vidění. Octnout se můžete před neuvěřitelnými scenériemi a doslova přírodními zázraky. Místa, kde voda stéká z velké výšky a je součástí panoramatického a výjimečného zážitku. A jaké neobyčejné vodopády můžete navštívit?

  • Gullfoss
  • Kaieteur
  • Niagarské vodopády

I když patříte mezi cestovatelské amatéry a doposud jste u žádného většího vodopádu nebyli, Niagarské vodopády zná jistě každý. Rozprostírají se na hranici Spojených států amerických a Kanady. Ne nadarmo jsou přezdívány jako Hromový hluk.

Poznejte nejkrásnější vodopády

Pakliže se Vaším cílem mají stát nejkrásnější vodopády, vypravte se do Afriky. Konkrétně ke korytu řeky Zambezi. Ta tu vytváří jedinečnou scenérii, jíž se říká Viktoriiny vodopády. Ty mají výšku kolem 1 700 metrů a nabízí dech beroucí pohled na dunící vodu a prašný vodní oblak. To je ale jenom malá ochutnávka toho, co můžete na světě vidět.

VodopádyMísto
Salto AngelVenezuela
Havas FallsArizona
Plitvické vodopádyChorvatsko
Yosemitský vodopádNárodní park Yosemity
Malá ochutnávka několika nejkrásnějších vodopádů světa.

U vybraných vodopádů byste si měli dobře naplánovat, kdy je vlastně navštívíte. S přihlédnutím k ročnímu období a obecně k období sucha jsou viditelné jen v některých měsících. Popřípadě je dobré vidět je v danou dobu. Typickým příkladem je zmiňovaný Yosemitský vodopád.

Ostatní dech beroucí vodopády

Pro vášnivé cestovatele tu máme samozřejmě další nálož unikátních vodopádů. Kvůli jednomu z nich se vypravte na Nový Zéland. Je to Sutherland Falls, jehož výška je 580 metrů. Podobně úchvatný je také islandský vodopád Gullfoss zmíněný v úvodu. Mezi místními se mu nejčastěji říká Zlatý vodopád.

Pokud máte zálusk na modrý zázrak Grand Canyonu, směřujte k vodopádu Havas Falls. Výjimečný je především zelenomodrou barvou, v níž je spousta minerálů. Dalo by se říci, že si zaslouží své právoplatné místo v nejfotogenitějších lokalitách světa. A nakonec ještě jednu perličku z Guyany. Tou je vodopád Kaieteur.

cs_CZČeština