Světové treky, které musíte zdolat

Skupina mladíků vyráží na světové treky.

Světové treky jsou velkou výzvou pro mnohé cestovatele. Pokud už za sebou máte nejkrásnější vodopády na světě, je asi nejvyšší čas přejít k náročnějšímu dobrodružství. Trekování je velice populární činností, které se s nadšením oddávají ženy, muži, děti a dospělí. Treky obecně souvisí s horami, kde se domůžete klidu a překrásných výhledů.

  • Pěší túry
  • Několikadenní výšlapy
  • Přespávání uprostřed hor

Pokud jde o světové treky, rozhodně to není nic pro žádná ořezávátka. Na takovém treku totiž strávíte hned několik dní a ujdete desítky kilometrů. Odměnou Vám budou celoživotní zážitky a upřímná radost z toho, že jste to psychicky a fyzicky zvládli.

Jaké jsou slavné světové treky?

V podstatě každá destinace světa nabízí nezapomenutelný trek. Je však pravdou, že někde jsou pro tyto pohybové aktivity lepší podmínky. Typickým příkladem je Island a jeho Duhové hory. Mezi místními se určitě dozvíte o treku Laugavegur, jehož délka je kolem osmdesáti kilometrů a potřebný čas na jeho zdolání je kolem tří až pěti dnů.

TrekZemě
Tour de I´OisansFrancie
Cordillera HuayhuashPeru
Pyrenejská GR 11Španělsko, Andora a Francie
Overland TrackAustrálie
Několik tipů na světové treky, které nesmí uniknout Vašemu zájmu.

Jak vidno, na své si přijdete, ať už se vydáte na jakýkoliv kontinent. Třeba naposled zmíněná Tasmánie, respektive oblast Cradle Mountains nabízí celkem osmdesát kilometrů dlouhou trať plnou výhledů, dobrodružství a nevšedních zážitků.

Ostatní treky světa

Doposud prezentovaným výčtem světové treky rozhodně nekončí. Berte je spíše jako pomyslný odrazový můstek. Pokud jste lační po další inspiraci, přinášíme Vám ji. Můžete si užít například královskou stezku švédským Laponskem. V tomto případě se Vaším cílem stane Kungsleden.

Jestliže se Vám líbí sopečné krátery, zamiřte do slavné krajiny Reunion. Přechod ostrova po GR 2 Vám vykouzlí doslova úsměv na tváři. Pohybovat se budete i na nejvyšším místě ve výšce 3 070 metrů nad mořem. A kdybyste náhodou vyrazili do Spojených států amerických, potažmo do Sierra Nevady, vyzkoušejte si John Muir Trail.

cs_CZČeština