Ekologické cestování a jeho hlavní zásady

Mladík si užívá ekologické cestování plnými doušky.

Ekologické cestování je v současné době trendy stejně, jako třeba digitální nomádství. Pokud milujete poznávání různých destinací světa, spojte tuto činnost také s pozitivním přístupem k planetě. Jinak zvané udržitelné cestování potěší nejenom Vaši duši, ale hlavně planetu jako takovou.

  • Bezobalová kosmetika
  • Využívání městské hromadné dopravy
  • Vlastní nádoby na pití

K ekologickému cestování lze přistupovat z různých úhlů pohledů. Záleží pouze na Vás samotných, jak moc chcete být ekologičtí. Možností v tomto směru máte opravdu více než dost.

Ekologické cestování MHD

Pokud za sebou při cestování chcete zanechat co možná nejmenší ekologickou stopu, využívejte k přesunům pouze MHD neboli městskou hromadnou dopravu. Žádné půjčovny aut, taxíky a podobné neekologické věci. Městská doprava je v rámci globálu ekologičtější a ve výsledku i levnější. Pokud je to v daném městě možné, můžete ekologické cestování posunout na ještě vyšší úroveň a půjčit si kolo.

Nejčastější otázky a odpovědi

Ekologicky začněte přemýšlet už při plánování cesty a balení věcí. Poměrně žhavým tématem je již zmiňovaná bezobalová kosmetika. Jestliže se o ní a dalších tipech chcete dozvědět více, začtěte se do následujících otázek a odpovědí.

Jak vypadá bezobalová kosmetika?

Jedná se například o tuhé šampony. V podobném duchu se vyrábí i krémy na ruce a tělová mléka.

V čem je výjimečná bezobalová kosmetika?

Její ekologické kouzlo spočívá v tom, že neobsahuje žádný plastový obal.

Co mohou pro ekologické cestování udělat milovníci kávy?

Cestujte se svým vlastním speciálním kelímkem na kávu. Budete šetřit přírodu a naplněný kelímek snadno uložíte do zavazadla.

Jak je to s ekologickým pitím na cestách?

Zapomeňte na nákupy plastových láhví. Vozte si svou vlastní láhev, kterou si pravidelně doplňujte. Šetrným řešením z pohledu přístupu k přírodě jsou také pítka ve velkých městech.

Co dalšího patří k ekologickému cestování?

Je to například podpora místních prodejců na trzích. Oprostěte se od supermarketů a raději volte udržitelnost, originalitu a pozitivní přístup k přírodě.

cs_CZČeština