Video poker jako originální alternativa pokeru

Hrací karty, se kterými se hraje video poker.

Patříte k milovníkům karetní hry Texas holdem poker nebo některé z jejích variant? Potom při návštěvě klasického kasina nemusíte usedat pouze k hracímu stolu s více hráči. Vydat se můžete také do oddělení hracích automatů, kde na Vás čeká video poker. A právě ten Vám nyní v porovnání s klasickou hrou trochu více přiblížíme.

Co je to video poker?

Jak už prozrazuje jeho název, jde o zařízení nebo chcete-li hrací automat, na kterém hrajete nikoliv proti skutečným hráčům, ale proti kasinu. Setkat se můžete s nejrůznějšími variantami her nabízejících odlišné grafické prostředí a mimo jiné upravujících i klasická pravidla pro zvýšení atraktivity. Pokud je divokou kartou ta s hodnotou dva, jde o Deuces Wild Double Up. Když je naopak ve hře žolík navíc, hovoříme o Joker Wild Double Up.

Výplatní poměry zde hrají hlavní roli

Pokud se rozhodnete pro video poker, budete se samozřejmě snažit docílit výherních kombinací, které jsou známé z běžného karetního pokeru. S jednotlivými kombinacemi jsou spojeny výherní poměry. Je pravdou, že v případě video pokeru obvykle hovoří ve prospěch kasina. My Vám nyní prostřednictvím následující tabulky prozradíme, kolik máte možností k poražení nejznámějších výherních kombinací.

KombinacePřebíjející kombinace
Royal flush4
Straight flush36
Four of a kind624
Full house3 744
Flush5 108
Straight10 200
Víte, kolik existuje přebíjejících kombinací?

Možná Vás bude zajímat i to, kolik kombinací vhodných pro složení se pojí s těmi hodnotně nejnižšími kombinacemi. U One pair je to číslo 1 098 240. A pokud nemáte žádný pár, potom je to 1 302 540 kombinací.

Video poker je především o zábavě

Zábava s jednoduchými pravidly. Tak nějak lze označit tuto automatovou hru, která v současné moderní době nabývá i mnohých nadčasových podob. Setkat se s ní můžete také prostřednictvím online kasin. Není ovšem nad to, usednout k fyzickému hracímu automatu a podlehnout této video zábavě naplno.