Baccarat – Změřte svoje síly s bankéřem

Karty pro Baccarat, který je hodně oblíbený v kasinech.

S návštěvou kasina se pojí možnost hraní nejrůznějších her. Jednou z velice tradičních a historicky starých je Baccarat. Její původ je v Evropě a spjata je s 15. stoletím. Její největší rozšíření bylo v Itálii a Francii. Do vyhlášeného Las Vegas se hra dostala až později, navíc s upravenými pravidly, která jsou vlastní právě pro americký styl hraní.

Jak se hraje Baccarat?

Základem této hry je souboj hráče s bankéřem. Rozdány jsou dvě karty a cíl je jasný. Co nejvíce se přiblížit hodnotě devět. V závislosti na typu konkrétní hry může následovat několik odlišných scénářů, s nimiž Vás podrobněji seznámíme v další kapitole. Nyní se zaměříme na hodnoty jednotlivých karet.

KartyHodnota
Karty 2 až 9Skutečná hodnota karty
Desítky a obrázkové kartyNula
EsaJeden bod
Jaké jsou hodnoty karet v Baccaratu?

U karetní hry zvané Baccarat je zřejmá jedna věc. Nedochází k překročení povoleného limitu, jako je tomu například při Black Jacku. U větších součtů se desítkový řád promění na součet a opět vychází pouze jedno číslo.

Možnosti karetní hry

Jak už jsme zmínili v průběhu článku, tato kasinová karetní hra může nabývat odlišných scénářů podle toho, o jaký typ hry jde. Například hra označovaná jako Punto Banco se pojí s pevně danými pravidly hry. Pokud se vrhnete na verzi hry zvanou Chemin de Fer, sází hráči proti sobě a jeden z nic drží bank. Bankéř se tedy kolo od kola mění. Třetí variantu představuje hra Baccarat Banque. V ní jsou také pevně dána odlišná pravidla pro tah třetí karty. Nežli tedy usednete k hracímu stolu, měli byste se zajímat o to, jaký typ hry se hraje. Pak nebudete nemile překvapeni.

Baccarat se obvykle hraje se sázkami od dvaceti dolarů. Výjimkou ovšem nejsou ani násobky, popřípadě neomezené sázky. To už hodně závisí na pravidlech a také domluvě mezi jednotlivými hráči. Tato hra se pochopitelně pojí s řadou teorií a herních strategií.

cs_CZČeština