LinkedIn – Usnadněte si správu díky různým nástrojům

Mladík sedí pod logem sociální sítě LinkedIn.

Sociální sítě nabývají odlišných podob. Některé z nich jsou primárně zaměřeny na zábavu a sdílení multimediálního obsahu, jiné cílí na „oficiálnější“ sdělení. Kromě jiného existuje také sociální síť spojená s pracovními zájmy. Je to LinkedIn, profesní síť s velkým rozšířením po celém světě, včetně Česka.

Jak šel čas se sociální sítí LinkedIn?

Největší profesní síť na světě slouží pro prezentaci manažerů, pracovníků a odborníků. Najdete zde snad každého, což mimochodem dokazuje 690 milionů členů v roce 2020. S některými dalšími zajímavými údaji týkajícími se této sociální sítě Vás podrobněji seznámíme v následující tabulce.

PředmětHodnota
Datum založení2002
Počet uživatelů v roce 2011100 milionů
Prodej Microsoftu v roce 2016Za 26,2 miliardy dolarů
Působnost na světě200 zemí
Základní informace týkající se sociální sítě LinkedIn.

Sociální síť LinkedIn je poměrně dost populární také v České republice. Počet uživatelů se pohybuje kolem 1,5 milionu a neustále stoupá.

Nástroje pro správu sociální sítě

Tento typ sociální sítě je mimo jiné o budování kontaktů, popřípadě generování nových zákazníků. K tomu LinkedIn nabízí řadu nejrůznějších nástrojů. Výjimkou nejsou ani doplňky třetích stran. Kapitolou samou o sobě jsou rozšíření pro internetové prohlížeče. S pomocí těchto nástrojů lze spravovat několik sociálních sítí najednou. Můžete získávat podrobnější informace o konkrétních lidech nebo si psát poznámky k jednotlivým profilům. Naprostou samozřejmostí je pokročilejší vyhledávání, analýzy příspěvků se zpětnou vazbou či sledování metrik. Domoci se lze i automatického odesílání zpráv. Tohle všechno obvykle bývá výsadou třetích stran nikoliv LinkedIn, ale sociální síť jako taková to umožňuje.

LinkedIn je ideální pro hledání nových zaměstnanců

Charakter této sociální sítě prozrazuje, že tohle místo je ideální pro headhuntery neboli ty, kdo hledají vhodné kandidáty na vybrané pracovní pozice. LinkedIn se specializuje na nejrůznější obory a zároveň nabízí funkci LinkedIn Answer, skrze kterou lze pokládat odbornější otázky. To je sociální síť, jejíž možnosti jsou neustále rozšiřovány. A toho je si Microsoft jako vlastník moc dobře vědom.

cs_CZČeština