Rybí filé může mít skvělou chuť a podobu

Rybí filé krásně naservírované na talíři.

Rybí filé je poměrně nenáročným receptem stejně, jako třeba boloňské špagety. Pokud patříte k vyznavačům jednoduchosti a máte zálusk na nějakou tu rybku, filé je ideální volbou. Minimálně proto, že nemusíte zabíjet žádnou rybu a jakkoliv ji zpracovávat.

  • Existuje řada výtečných receptů
  • Příprava šetřící čas
  • Jídlo podávané třeba s bramborovou kaší

Je pravdou, že rybí filé můžete samozřejmě chystat na mnoho způsobů, o tom není žádných pochyb. Někdo dá přednost klasickým bramborám, jiný vyzkouší krokety. My se v tomto ohledu zaměříme na klasickou a výtečnou bramborovou kaši.

Začněte přípravou ingrediencí

Když se řekne rybí filé, každému musí být ihned jasné, co tvoří hlavní ingredienci tohoto pokrmu. Takovým pomyslným odrazovým můstkem je právě ono zmiňované filé. Ideálně, když si pořídíte filety, které už jsou zbavené jakýchkoliv kůži. Díky tomu bude pracnost tohoto receptu opravdu minimální. Vsaďte spíše na filety z mořských bělomasých ryb.

IngredienceMnožství
Rybí filé800 g
Mletá paprika1 lžíce
Hladká mouka2 lžíce
Kmín1 lžíce
Brambory1 kg
Máslo250 g
Co byste si měli připravit na rybí filé?

Máslo hraje celkem významnou roli nejenom v případě bramborové kaše, ale také u rybího filé. Dále neopomínejte na mléko a sůl. Pokud máte tohle všechno připravené, můžete se pustit do vaření.

Rybí filé od A až do Z

Než začnete chystat samotné filé, zacilte na bramborovou kaši. Postup je v tomto případě hodně jednoduchý. Stačí brambory oloupat, trochu pokrájet a uvařit. Do vody nezapomeňte přidat trochu soli. Následně brambory slejte, ideálně přes cedník. Když je vrátíte do hrnce, přidejte k nim požadované množství másla a důkladně rozšťouchejte. Bramborová kaše by měla mít hladkou konzistenci.

Příprava filé bude ještě snazší. Posypte ho kmínem, červenou paprikou, obalte v mouce, osolte a začněte péct. Pod filé použijte zbytek másla. A jak poznat, že už je filé skutečně hotové? Jeho barva bude dokonale zlatá. Pak se můžete pustit do servírování rybího filé a bramborové kaše na talíř.

cs_CZČeština