Boloňské špagety snadno a rychle

Boloňské špagety naservírované na talíři.

Boloňské špagety jsou jedním z velice jednoduchých receptů. Rychlost přípravy by šla přirovnat například k rybímu filé. Pokud hledáte nenáročný pokrm vhodný pro oběd i večeři, máme pro Vás jeden praktický tip. Udělejte si špagety připravované na boloňský způsob, které se vyznačují svou jedinečnou chutí.

  • Příprava boloňské omáčky
  • Výběr kvalitních špaget
  • Nenáročné servírování

Pokud se Vám už nyní sbíhají sliny, neotálejte a čtěte dál. Prozradíme Vám, jaké ingredience se vyžadují pro přípravu boloňských špaget. Zároveň se dozvíte to nejdůležitější, jak se připravují.

Ingredience pro boloňské špagety

Na boloňské špagety toho nebudete potřebovat příliš. Jestliže máte čtyřčlennou až pětičlennou rodinu, nachystejte si seznam věcí dle níže uvedené tabulky. Množství samozřejmě můžete upravovat podle počtu porcí, které máte v plánu nachystat.

IngredienceMnožství
Hovězí maso500 g
Olivový olej2 lžíce
Hovězí vývar50 ml
Konzervovaná rajčata850 g
Červené víno1,5 hrnku
Špagety500 g
Základní ingredience pro přípravu boloňských špaget.

Pro dosažení vynikající chuti špaget si přichystejte ještě velkou cibuli, mrkev, řapíkatý celer a jednu lžičku cukru. Neopomínejte ani na takovou nezbytnost, jakou je sůl, mletý pepř a parmezán.

Postup přípravy

Nejprve se vrhněte do krájení cibule, prolisování česneku, zpracování mrkve a celeru. Tyto ingredience na olivovém oleji opečete a po přidání teploty začnete přidávat maso. Jasným indikátorem bude jeho nahnědlá barva. Tohle všechno ještě podlijte trochou vína a neopomeňte na konzervovaná rajčata. Když takovou směs dovedete k varu, necháte ji díky přidanému vývaru vařit alespoň 1,5 hodiny. Praktickým dochucovadlem je sůl a pepř.

Ještě, než se Vám dovaří masová směs, je nejvyšší čas uvařit si špagety. V jejich případě se řiďte jednoduchým návodem na obalu. Obvykle je vaříte patřičnou dobu ve vodě. Když máte obojí nachystáno, přejděte k servírování. Těstoviny nandejte na talíř a přelijte masovou omáčkou. Vše nezapomeňte posypat nastrouhaným parmezánem. Ten celému pokrmu dodá na výtečné chuti. Takže, dobrou chuť.

cs_CZČeština