Punto Banco – Oblíbená verze klasického Baccaratu

Muž hraje právě Punto Banco s kolegy.

K oblíbeným hrám v kasinech patří bezpochyby Baccarat, o tom není žádných pochyb. Setkat se ovšem nemusíte pouze se základní hrou, kterou zná bezpochyby každý příznivec tohoto segmentu. Jednou z vyhledávaných je také Punto Banco, jedna z variant Baccaratu preferovaná hlavně v kasinech Jižní Ameriky.

Obdobná pravidla hry

Když se rozhodnete pro hru Punto Banco, měli byste znát hlavní pravidla hry. Ty jsou velice podobná klasickému Baccaratu. Například, pokud hráč dostane karty, jejichž hodnoty mají součet nula až pět, má nárok na třetí kartu. Opačný případ nastává při rozdávání karet se součtem hodnot šest a sedm. Potom hráč stojí. V ten okamžik může brát třetí kartu bankéř, když je součet jeho karet nula až pět.

V rámci pravidel karetní varianty Punto Banco Vám ještě prozradíme hodnoty třetích karet pro hráče podle hodnoty dvou prvních karet bankéře. Vypovídající se pro Vás stane tabulka uvedená níže.

Hodnoty dvou karet bankéřeHodnota třetí karty hráče
0 až 2Libovolná karta
3Všechny karty kromě 8
42 až 7
54 až 7
66 nebo 7
Jaké jsou hodnoty třetí karty hráče? Prozradíme Vám to.

Hodnota třetí karty pro hráče se samozřejmě může lišit podle toho, jestli bankéř stojí nebo bere třetí kartu.

Punto Banco a případné výhry

Když se rozhodnete hrát tuto karetní hru, domůžete se odlišných případů výhry. V okamžiku, kdy vyhraje hráč, uzavřené sázky se vyplácí v poměru 2:1. To samé platí v situaci, kdy je výhercem bankéř, jen se odečítá příslušná provize, která se může pohybovat kolem pěti procent.  V této variantě hry Baccaratu pochopitelně může nastat i remíza. Potom jsou sázky vypláceny v poměru 9:1.

Na závěr Vám prozradíme ještě jednu zajímavost. Možná se ptáte, proč je tato karetní hra vlastně označována názvem Punto Banco? Je to jednoduché. Punto je označení hráče a Banco je označení pro bankéře. Ne nadarmo má hra popularitu hlavně ve zmiňované Jižní Americe.

cs_CZČeština