Populární diety, které můžete vyzkoušet

Zdravé jídlo zahrnují všechny populární diety.

Populární diety Vám pomohou shodit nejenom nadbytečná kila. Mohou Vás vymanit ze spárů nejrůznějších onemocnění. Typickým příkladem je bolest kloubů přicházející s velkou hmotností. Snížení váhy ostatně přispívá nejenom k lepšímu fyzickému, ale také psychickému stavu. A jaké diety patří mezi oblíbené?

  • Flexitariánská
  • Paleo
  • Středomořská

Možností je samozřejmě více než dost. V posledních letech se do popředí zájmu dostala keto dieta. Jejím hlavním cílem je dosažení stavu zvaného ketóza. Při jejím dodržování se nepřijímají sacharidy.

Jaké populární diety vítězí?

Za zmínku stojí již zmiňované flexitariánství. Po určitou dobu byste měli ze svého jídelníčku vypustit maso a živočišné produkty. Popřípadě je minimalizujte a jezte třeba jen jednou týdně. Každá dieta se něčím vyjímá a charakterizuje, o čemž se přesvědčíte v následující tabulce.

DietaInformace
Podle krevních skupinPovolené a zakázané potraviny
PaleoCílem je patřičné zasycení
Low crabBez stanovených hranic
StředomořskáVyvážení bílkovin a sacharidů
Seznam nejpopulárnějších diet světového formátu.

Pravdou zůstává, že některé populární diety se stávají lahodné a vyhovují člověku z dlouhodobého hlediska. Jiné se naopak řadí mezi očistce. Vy se pak budete těšit, až se s nimi po shození přebytečných kil co možná nejdříve rozloučíte.

Poznejte další známé diety

Seznam populární diet do jisté míry nezná hranic. Kromě těch výše zmíněných se můžete setkat i se spoustou ostatních. Mezi ně se řadí třeba známá dieta Whole30. Ta se primárně zakládá na příjmu zeleniny a ovoce. Na druhou stranu se nedodržuje dlouhodobě, protože Vašemu tělu budou postupně chybět důležité látky. Někteří jedinci se mnohdy snaží absolvovat přerušovaný půst. To znamená, že se v určitém časovém úseku najíte dle libosti a po delší dobu pak držíte půst.

Nutno podotknout, že populární diety nemusí pokaždé přinést pozitivní výsledek. Vždy jde o to, že tělo o něco ochuzujete, takže ani jejich delší držení není na místě. Pokud takovým scénářům chcete předejít, vsaďte na prevenci. Snažte se jíst zdravě a pravidelně sportujte.

cs_CZČeština