Posílení imunitního systému v praxi

Vitamíny, které slouží k posílení imunitního systému.

Posílení imunitního systému by mělo být cílem každého z Vás. Stejně, jako si udržujete zdravé zuby, musíte tvořit obranyschopnost těla proti nejrůznějším nemocem a bakteriím. Imunitní systém je v podstatě takovým štítem před okolním světem. Na jeho pevnost a kvalitu má vliv řada odlišných faktorů.

  • Fyzická schránka člověka
  • Psychika
  • Celková životospráva

Pokud se chcete vyhnout vybraným nemocem, začněte posilovat imunitní systém co možná nejdříve. Zapamatujte si jednu hodně důležitou věc. Vše související s obranyschopností těla začíná a končí u zdravého střeva.

Příjem minerálů a vitamínů

Jak asi mnozí správně tuší, posílení imunitního systému má, co dočinění s příjmem těch správných látek. Ideálně ve stravě a v přírodní podobě. Výjimkou nejsou ani doplňky stravy. Hodně důležitý je zinek a selen. Kromě nich se zaměřte i na ostatní vitamíny.

PředmětHodnota
Vitamín DDenní dávka 200 až 2 000 IU
Vitamín K2Podpora ukládání vápníku
Vitamín C80 mg denní dávka
Vitamín EAntioxidační účinky
Vitamíny přispívající s posílení imunity.

Obecně lze říci, že příjem všech uvedených minerálů a vitamínů povede ke zlepšení ostatních věcí souvisejících s lidským zdravím. Je to třeba stabilizace hladiny cukru v krvi, rychlejší hojení ran a protizánětlivý účinek.

Ostatní věci pro posílení imunitního systému

U vitamínů nekončíte, nýbrž začínáte. Jestliže chcete mít doslova železné a neprůstřelné tělo, zacilte kromě jiného na kvalitní spánek. Snažte se spát alespoň 7 hodin denně, což je obecně ideální průměr. Do svého jídelníčku zakomponujte přírodní antivirotika. Mezi ně spadá kupříkladu zázvor, česnek, kurkuma a lékořice. Mimochodem, potravin pro posílení imunitního systému je daleko více. Ať už jsou to probiotika, tekutiny a léčivé koření.

Tělu prosívá také odpovídající množství omega tři mastných kyselin, které navíc rozšiřují cévy a posilují správnou funkci mozku. Na druhou stranu se pokuste v co největší míře minimalizovat jakýkoliv stres. Začněte se více hýbat a celkově upravte životosprávu. Vsaďte třeba na zelené potraviny bez kalorií.

cs_CZČeština