Migrény způsobují velké nepříjemnosti

Mladou dívku dlouhodobě sužují migrény.

Migrény jsou v podstatě nežádoucími bolestmi hlavy. V některých případech lze tento neduh přirovnat k bolesti kloubů jen v jiné partii těla. Bolest hlavy má pochopitelně svoji příčinu. Zároveň existují způsoby, jak s nimi co možná nejlépe bojovat. Pokud trpíte pravidelnými migrénami, přinášíme Vám několik praktických informací.

  • Primární bolest hlavy
  • Sekundární bolest hlavy
  • Přínosné tipy

Nutno podotknout, že takové onemocnění nemusí být způsobeno jen Vaším životním přístupem a jinými spouštěči. V některých případech můžete na migrény trpět dědičně.

Odlišné bolesti hlavy

Migréna jako taková spadá do skupiny primárních bolestí hlavy. Jde o jednostrannou bolest projevující se hlavně v oblasti čela a očí. Výjimkou není ani zátylek. Migrénu lze v tomto případě definovat jako nemoc. Pokud však trpíte bolestmi hlavy vyvolanými stresem, jedná se o tenzní bolest. Pak se projevuje spíše bodání v oblasti spánků. Obojí je pochopitelně hodně nepříjemné.

Migrény v otázkách a odpovědích

Přesunout se můžeme k sekundárním bolestem hlavy. Ty jsou způsobeny kupříkladu chřipkou či jiným onemocněním. Jednoduše dostanete zánět vedlejších nosních dutin a bolest se přesune do hlavy. Pokud se o migrénách chcete dozvědět více, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké jsou další bolesti hlavy?

Kromě migrény se můžete setkat ještě s hypertenzní bolestí hlavy nebo tenzní bolestí hlavy.

Jak vyzrát na migrénu?

Určitě dodržujte dostatečný pitný režim, a to především v letním období. Pokud pracujete u počítače, zlepšete své sezení. I ze špatné polohy může bolet hlava.

Co jiného provádět pro minimalizování bolesti hlavy?

Dále zapracujte na dostatečně kvalitním a dlouhém spánku. Hlava Vás bude méně bolest také v případě, že nebudete konzumovat alkohol.

Jaké jsou další spouštěče migrény?

Velice často dochází k nepříjemným bolestem od krční páteře. V takový okamžik zlepšete držení těla a navštivte fyzioterapeuta.

Jaké jsou babské rady na velkou migrénu?

Určitě využívejte studených obkladů. Ideálně, když kapesník namočíte do moštu nebo jablečného octa.

cs_CZČeština