Bolest kloubů a vše, co byste měli vědět

Mladí dívka zažívá na kurtu nepříjemnou bolest kloubů.

Bolest kloubů je velkou nepříjemností stejně, jako třeba migréna. Ta však přichází občas, kdežto s bolavými klouby se potýkáte v podstatě v průběhu celého dne při jakékoliv činnosti. Ano, někdy se jedná o chvilkovou bolest způsobenou větší námahou, která odezdí po patřičné regeneraci. V opačném případě je to horší.

  • Opotřebení chrupavky
  • Poškození vazů
  • Artróza

Vše začíná právě poškozením kloubu, popřípadě špatnou funkcí synoviální tekutiny. Obvykle správně nefunguje ani chrupavka. Výstupem zanedbané léčby je pak onemocnění kloubů zvané artróza.

Osteoartróza a její příznaky

Pokud jde o bolest kloubů, můžete se setkat ještě s jedním výrazem, kterým, je osteoartróza. V tomto případě se jedná o onemocnění celé struktury kloubu. Nejvíce se vyskytuje u starších osob. Vše začíná ztuhlostí kloubů a pokračuje citlivostí na chlad. Závěr je bolest kloubů a také zhoršená hybnost. Každý další pohyb bude čím dál bolestivější.

Bolest kloubů a účinná léčba

Ať už jsou Vaše zdravotní problémy týkající se kloubů jakéhokoliv rázu, neměli byste je podceňovat. Ne nadarmo se říká, nenechávejte nic náhodě. Vyhledejte toho správného lékaře a řiďte se odbornými pokyny. V případě léčby kloubů se můžete setkat s nejrůznějšími výrazy.

K čemu je dobrý Chondroitin sulfát?

Ten v rámci léčby primárně ovlivňuje metabolické děje v chrupavce. Díky němu je dosaženo její elasticity.

Mohou pomoci symptomatické léky?

Ano, ty se však hodí spíše v začátcích, kdy zmírní nepříjemnou bolest. Tu odstraňují pouze krátkodobě.

Jakou léčbu by měli zvolit pohybově aktivnější jedinci?

Pokud nejde o příliš závažné projevy artrózy, nabízí se Chondroprotektiva.

Jak povzbudit chrupavku, aby produkovala kolagen?

K tomuto procesu můžete využít tu správnou léčbu. Nazývá se glukosamin sulfát.

Jaké doplňky stravy zlepšují kvalitu kloubů?

Pokud chcete své klouby podpořit komplexně, zaměřte se na vybrané preparáty a doplňky. Určitě by to mělo být dostatečné množství kolagenu a kyseliny hyaluronové. Přínosný je také vitamín C a spousta dalších přínosných látek.

cs_CZČeština