Instagram – Sociální síť založená na fotografiích

Mobilní telefon, na kterém běží aplikace Instagram.

V oblasti virtuálního světa a internetu existují různé sociální sítě. Jednou z největších je bezpochyby Facebook. Pokud jde však o sociální síť zaměřenou na sdílení fotografií a videí, významné místo okupuje také Instagram. Síť primárně uzpůsobená pro mobilní telefony iPhone se postupně rozšířila i mezi uživatele mobilního systému Android.

Důležité statistiky na začátek

Hned na úvod bychom měli zmínit, že sociální síť Instagram sdružuje kolem jedné miliardy uživatelů. Na každodenní využívání této sítě se zaměřuje zhruba polovina lidí. Zajímat by Vás mohly statistiky související s věkem uživatelů, které Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Využití teenagerů v ČR72 %
Mladší 30 let59 %
Starší 16 let44 %
Účet bez obsahu29 %
Využívání Instagramu u mladších uživatelů.

U Instagramu je zajímavé i to, že oproti Facebooku vynakládá na reklamu o 23 % více peněz. Z dlouhodobých statistik plyne jediné. Příspěvky se nejčastěji publikují ve středu a v pátek dopoledne.

Instagram nejenom pro zábavu

I když se může zdát, že sociální síť tohoto typu je primárně určena jenom pro zábavu, nemusí tomu tak být vždy. Síť lze využít v rámci podnikatelských aktivit, k čemuž jsou prezentovány různé technologické nástroje. Při dostatečném množství sledujících mohou být uživatelé oslovováni pro prezentaci a reklamu vybraných produktů. Jde pochopitelně o placenou službu, která se tím pádem stává výdělkem. Instagram tedy lze využít jako určitý zdroj příjmu.

Instagram pro firmy

Sociální síť samozřejmě disponuje technologickými výdobytky a nástroji, včetně propracovaných algoritmů. Mnohé se týkají i firemního prostředí, v rámci něhož lze sledovat například růst firmy. K dispozici je zakazování obsahu na základě věku, příběhy zobrazující se 24 hodin nebo maximální flexibilita správy profilu uživatele.

Instagram je zkrátka pro každého, kdo se nějakým způsobem chce prezentovat na internetu, a to prostřednictvím multimediálního obsahu. Slouží pro zábavu, ale také pro práci, což dokazuje řada přínosných a bohatých nástrojů.

cs_CZČeština