Běžecké legíny ocení muži i ženy

Dívka využívá dlouhé běžecké legíny pro běhání.

Běžecké legíny, běžecká obuv a běžecká vesta. Výbava, bez které se žádný běžec pravděpodobně neobejde. V dnešním článku se zaměříme primárně na vhodné ošacení, tedy již zmiňované legíny. Spodní díl běžeckého oblečení je vhodný pro ženy i muže.

  • Přizpůsobují se tělu běžce
  • Jsou prodyšné
  • Nikterak neomezují v pohybu

I když existují také běžecké kalhoty, legíny jako takové jsou lepší i toho pohledu, že při běhu neplandají. A nutno podotknout, že pohodlí při běhání je jednou z hodně zásadních věcí.

Zaměřte se na vše důležité

Kvalitní běžecké legíny vybírejte nejenom z pohledu vzhledu. Funkční hledisko by mělo být prioritou. Přece jenom, komfort při běhu se úměrně promítá do lepší koncentrace a tím pádem i do lepších výsledků. A na co všechno se zaměřit?

PředmětHodnota
MateriálProdyšný a funkční
Roční obdobíLetní a zimní varianta
StřihPohodlí
DélkaOd ¾ po dlouhé
Vše, co byste měli vědět o běžeckých legínách.

Při nákupu běžeckých legín si všímejte i těch nejmenších detailů. Je to například zakončení v pase a výška pasu. Tato část by Vás neměla omezovat a svazovat. Pokud běháte celoročně, pořiďte si také zimní variantu. Naprostým standardem jsou zateplené běžecké legíny, popřípadě ty termoaktivní.

Běžecké legíny a ostatní detaily

S pohodlím samozřejmě souvisí i některé další věci. Vhod Vám mohou přijít odlehčené a vzdušné části legín. Typickým příkladem jsou větrací vložky nabývající síťové podoby. V závislosti na modelu legín se setkáte s vnitřními kapsami na malé drobnosti a zipy v dolní části pro snazší a pohodlnější oblékání. Ať už jsou Vaše požadavky jakékoliv rázu, vždy myslete na volnost pohybu, který je při běhání zásadní.

Nakonec je to již zmiňovaný design. Ten se stává pomyslnou třešničkou na dortu. Pravdou zůstává, že u žen bude plnit asi významnější roli. Základní modely běžeckých legín jsou obvykle prodávány v černé barvě. Vyhýbat se však nemusíte extravagantnějším barvám, s nimiž se stanete doslova nepřehlédnutelní. Výrazné zabarvení může do jisté míry nahrazovat některé reflexní prvky.

cs_CZČeština