Běžecká vesta musí odpovídat Vašim potřebám

Běžecká vesta, kterou využívá mladík při běhání.

Běžecká vesta se v posledních letech stala nedílnou součástí mnohých sportovců. Je důležitou výbavou běžce stejně, jako třeba běžecká obuv. U tohoto doplňku nejde o žádnou módní záležitost ani zajištění tepla. To při běhu skutečně nepotřebujete. Vesta plní zcela odlišnou roli.

  • Stává se zásobníkem vody
  • Poskytuje úložný prostor
  • Zastává praktickou úlohu

Díky běžecké vestě nemusíte při běhu mít cokoliv v ruce. I když toho při běhu tolik nepotřebujete, vše zásadní si uložíte do ní, a to především z pohledu dostatečné zásoby tekutin.

Běžecká vesta a její kapacita

Ano, při výběru jakéhokoliv sportovního oblečení dbáte na volbu správné velikosti. Běžecká vesta si však žádá trochu jiný přístup. Zaměřte se na to, jak velkou bude mít kapacitu pro vodu. Tento parametr se odvíjí od délky pravidelného běhu.

Kapacita vestyDélka běhu
2 l1 až 2 hodiny
2 až 5 l3 až 4 hodiny
4 až 11 l4 až 6 hodin
6 až 15 lVíce jak 6 hodin
Jakou kapacitu vesty potřebujete dle délky běhu?

Hydratační běžecká vesta obsahuje speciální vak umístěný na zádech. Z něho vede hadička s náustkem směřujícím do přední částí. V průběhu běhání se tak můžete snadno a rychle napít bez jakéhokoliv zastavování.

Další parametry běžecké vesty

Hydrovak není jedinou možností, jak prostřednictvím vesty nést vodu. Existují modely vest určené pro láhve na pití umístěné v přední části. Konkrétní volba je tedy na Vás i s přihlédnutím k typu běžeckého závodu. Pravdou však zůstává, že do speciálních hydrovaků na zádech se vejde více vody.

Každý běžec vyžaduje při běhání maximální pohodlí, což platí také v případě běžecké vesty. Vyberte si střih, který Vás nebude nikde dřít, ať už jde o velikost vesty, šířku popruhů, plastových karabin a podobně. Vesta by měla být veliká tak akorát, aby Vás při běhu nikterak neomezovala a dokonale seděla. Nežádoucí je především jakékoliv plandání a poskakování. Ideální je střih přímo na tělo.

cs_CZČeština