Kompresní podkolenky mají svůj význam

Barevné kompresní podkolenky využívané u sportu.

Kompresní podkolenky jsou něčím trochu jiným než sportovní ponožky. I když se obojí využívá při sportu, každý z těchto produktů plní trochu odlišnou roli. Jak už prozrazuje označení „kompresní“, důležitou úlohu zde sehrává komprese. A k čemu takové podkolenky vlastně slouží?

  • Podporují krevní oběh
  • Fixují konkrétní sval
  • Zvyšují výkonnost

Kvalitní kompresní podkolenky ovlivňují nejenom Vaše výsledky při daném sportu, ale následně přispívají k lepší regeneraci svalů. Díky tomu, že existují i další alternativy, můžete je použít nejenom na nohy, ale i na ruce.

Kompresní podkolenky a jejich provedení

Částečně jsme naznačili, že podkolenky nejsou tím jediným, co dokáže zajistit požadovanou kompresi. Odnoží podkolenek jsou návleky sloužící také na nohy. Rozdíl mezi nimi je v tom, že podkolenky jsou plnohodnotné včetně spodní části v oblasti kotníku a chodidla. Existují lýtkové i stehenní návleky. Kapitolou samou o sobě jsou pak kompresní pažní návleky.

Důležité otázky a odpovědi

Při nákupu kompresních podkolenek byste se měli zaměřit na několik zásadních parametrů. Do hry se dostává také způsob komprese související s Vašimi požadavky a daným sportem. Více podrobností se dočtete v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jaké výhody mají kompresní podkolenky?

Více zabezpečují Achillovu šlachu a přináší kompletní kompresi. Ta se týká jak chodidla, tak lýtka, popřípadě kolene.

V čem spočívají klady lýtkového návleku?

Ten drží mnohdy lépe než podkolenka. Není spojen s výměnou ponožek a přináší větší volnost v rámci oblékání.

Co je to odstupňovaná komprese?

Tento typ komprese cílí primárně na výkon a regeneraci. Podkolenky tohoto typu jsou nejběžnější a nejvíce stahují především v oblasti nad kotníkem.

Čím se vyznačuje cílená komprese?

Kompresní podkolenky tohoto typu jsou zaměřeny na extrémní zátěž a sporty. Cíleno je na jeden konkrétní sval, jemuž se dostává maximální komprese.

Co si představit pod pojmem zdravotní komprese?

Jedná se o podkolenky odpovídající příslušné zdravotní normě, potažmo kompresní třídě. Ideální jsou například v rámci cévních onemocnění.

cs_CZČeština