Zdravé zuby – Dodržujte tyto zásady

Dívka si čistí chrup a díky tomu má zdravé zuby.

Zdravé zuby chce mít bezpochyby každý. Asi jako dokonalý imunitní systém. Pakliže tomu tak je, musíte pro to něco udělat. A věřte tomu, že pouhé čištění zubů čas od času Vám nezajistí krásně zářivý úsměv. Do všeho musíte vložit podstatně více snahy. Bělostný úsměv totiž není zadarmo.

  • Pravidelné čištění zubů
  • Používání vhodného kartáčku
  • Stravovací návyky

Možná jste to doposud netušili, ale zuby se musí nejenom čistit. Musíte to provádět správným způsobem. K tomu se přidává ještě pravidelnost a použití doplňujících nástrojů pro zdravé zuby.

Jak je to s čištěním zubů?

K čištění zubů si v první řadě pořiďte vhodný zubní kartáček. Ten by měl disponovat měkkými štětinami, které budou šetrné k Vašim zubům a dásním. Spoléhejte se na krouživé pohyby, s nimiž nejlépe odstraníte všechny nečistoty ze zubů. Dostatečnou pozornost věnujte také dásním.

PředmětInformace
Čištění zubů2x denně
Délka čištěníMin. 2 minuty
Bělící gel1x týdně
Zubní hygiena1x za 6 měsíců
Základní informace týkající se pravidelné zubní hygieny.

Tohle je takový pomyslný odrazový můstek v honbě za Vaším snem. A tím jsou zdravé zuby. Zmiňovat se pravděpodobně nemusíte o tom, že po čištění zubů je třeba důkladně si vypláchnout dutinu ústní.

Zdravé zuby s mezizubními kartáčky

Cestu ke zdravému a bělavému chrupu musíte podpořit ještě používáním mezizubních kartáčků. S pomocí nich totiž dostanete zbytky jídla mezi zuby, kam se běžný kartáček nedostane. Jejich velikost volte na základě mezery mezi zuby. Alternativou je zubní nit. Vhodné je také používat ústní vodu sloužící k dezinfekci ústní dutiny.

Pokud chcete mít skutečně zdravé zuby, neměli byste s nimi kousat nic jiného než jídlo. Vyvarujete se odštípnutí skloviny nebo zlomení celého zubu. Vhodné je pít dostatek čisté vody, kterou si v ústech občas vypláchnete a spláchnete bakterie. Zároveň se pokuste omezit nadměrné množství sladkého. Navíc, když si po jeho konzumaci nemůžete vyčistit zuby. Dodržujte všechny výše uvedené zásady a uvidíte, že po nějakém čase budete mít krásný chrup.

cs_CZČeština