Atopie a vše co byste měli vědět

Atopie se mnohdy týká kožních problémů.

Atopie je něco trochu jiného než anémie v podobě chudokrevnosti. V tomto případě se budeme bavit o přecitlivělých reakcích těla na nejrůznější impulsy. Z velké části toto onemocnění ovlivňuje samotný imunitní systém, který má problém. S tímto termínem se pojí hned několik zásadních výrazů.

  • Ekzém
  • Astma
  • Alergie

Vše má totiž společný základ, jímž je atopické onemocnění. Pravděpodobně všichni se setkali s výrazem atopický ekzém. Zkrátka reakce organismu na některé vnější podněty.

Co je to atopický ekzém?

Nejprve začneme trochu zlehka a jednoduše. Prozradíme Vám, co je to vlastně atopický ekzém. Jde o chronické a zánětlivé onemocnění kůže způsobené právě vnějšími podněty. V globálním měřítku se týká zhruba dvaceti procent dětí v odlišné míře. Velkou roli v tomto směru sehrává dědičnost, potažmo genetika. Na druhou stranu, atopie může být úspěšně léčená, musíte však co nejdříve navštívit lékaře.

Atopie – Otázky a odpovědi

S tématem atopie samozřejmě souvisí mnoho přidružených témat. Abyste se v oblasti tohoto onemocnění co možná nejlépe orientovali, máme tu pro Vás několik důležitých otázek a odpovědí. Ty jsou zaměřeny na atopická onemocnění a některé další věci.

Jak je to s kojením malých dětí?

Obecně se doporučuje budovat imunitu miminka právě mateřským mlékem. Ideálně, pokud žena kojí dítě alespoň šest měsíců. Tím se do budoucna snižuje výskyt atopického onemocnění.

Co je to imunitní tolerance?

S imunitní tolerancí je třeba započít co nejdříve. Už v rámci příkrmů je vhodné dětem do stravy zahrnovat alergizující potraviny, aby docházelo ke zlepšení obranyschopnosti těla.

Jaké další odnože souvisí s atopií?

Typickým příkladem je alergická rýma. Tu způsobují nejrůznější pyly, roztoči, ale i zvířecí alergeny.

Co je to průduškové astma?

S atopií jako takovou se pojí i průduškové astma. Jinak označovaná dušnost se pojí s atopickým syndromem.

Jak se vůbec léči atopie?

V závislosti na konkrétním druhu onemocnění je vhodné vyhýbat se konkrétním alergenům. Základem je potlačení atopických chorob, respektive samotných syndromů. V horším případě se nemoc řeší aplikováním léků.

cs_CZČeština