Moderní gymnastika a její odnože

Moderní gymnastika v podání mladé dívky.

Moderní gymnastika nezná hranic a v posledních letech se stala hodně vyhledávaným sportovním odvětvím. Dalo by se říci, že její popularita se zrodila, jako třeba u běžeckých závodů. Samotná historie je pochopitelné sáhodlouhá.

  • Kořeny má v antickém Řecku
  • Postupem času se do cvičení zařadilo i nářadí
  • Je součástí olympijských her

Jak asi každý správně tuší, moderní gymnastika je především o pohybu a zručnosti. Její největší výhodou je rozvoj fyzických dovedností. Kromě toho dochází také k pozitivnímu mentálnímu vývoji. Vhodná je tedy pro děti každého věku, které se nepotýkají s fyzickými omezeními.

Moderní gymnastika pod drobnohledem

Gymnastika tohoto typu víceméně spojuje hned několik druhů pohybů dohromady. Pojí se s řadou cvičebních prvků, během nichž se využívají různé nástroje. Je to například obruč, švihadlo ale také stuha na tyči a kužel. V rámci moderní gymnastiky se procvičuje kompletně celé tělo. Zlepšují se jak pohybové, tak koordinační vlastnosti člověka.

Další odnože gymnastiky

Moderní gymnastika není tou jedinou, na kterou narazíte. Svá dítka můžete přihlásit i na ostatní typy gymnastik. Dokazuje to například sportovní nebo obličejová gymnastika. Právě o nich se podrobněji zmíníme v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Co je to obličejová gymnastika?

Mnohdy označovaná jako tvářová gymnastika. Je spojena především se zapojením obličejových svalů.

Jaký je přínos tvářové gymnastiky?

Zvyšuje cirkulaci krve v této části těla a hydratuje pleť.

Co je to sportovní gymnastika?

Jedná se o závodní druh gymnastiky spjatý s řadou pravidel. Realizovány jsou náročnější cvičební prvky v určitém časovém horizontu.

Je gymnastika vhodná pro děti?

Ano, stává se totiž takovým pomyslným odrazovým můstkem pro mnohé další pohybové aktivity a činnosti.

Jaké správné oblečení zvolit pro gymnastiku?

Musí se jednat o oděv, který Vám dovolí spoustu pohybu a zároveň nebude plandat. Proto se nejčastěji používají oděvy zhotovené z elastanu. Ať už jsou to šortky, legíny, tříčtvrtinové kalhoty, tílka a podobně.

cs_CZČeština