Beachvolejbalové vybavení není nákladné

Skupinka hráčů využívá beachvolejbalové vybavení.

Beachvolejbalové vybavení je naprostou nezbytností pro každého, kdo se chce vydat na pláž oddávat sportovní aktivitě. Tento sport můžete spojit například se surfováním. Beachvolejbal je v podstatě takovou odnoží klasického volejbalu jen s tím rozdílem, že se hraje na pláži.

  • Hrací plocha v písku
  • Standardní rozměry hřiště
  • Speciální vybavení

Právě s ohledem na dané prostředí si musíte uvědomit, že pro beachvolejbal potřebujete trochu jiné vybavení než pro klasický volejbal. O tom Vás ostatně přesvědčíme v následujících řádcích.

Bez míče to zkrátka nepůjde

Beachvolejbal patří mezi míčové sporty, takže k samotné hře potřebujete vhodný míč. Ten se například od toho fotbalového nebo jiného liší hlavně svou hmotností, materiálem a dalšími parametry zpracování. A jaké charakteristické vlastnosti má toto beachvolejbalové vybavení?

PředmětInformace
Tlak míče17 až 22 kPa
Obvod míče66 až 68 cm
Soutěžní míčeSplňují parametry FIVB
Použité materiályKůže
Základní informace týkající beachvolejbalového byvavení.

O kvalitě míče z velké míry rozhoduje již zmiňovaný použitý materiál. Ten obvykle pochází ze segmentu odolných outdoorových materiálů. Typickým příkladem je umělá a syntetická kůže. Výjimkou není ani PU kůže.

Ostatní beachvolejbalové vybavení

A co dalšího byste si měli pořídit pro beachvolejbal? Jsou to určitě speciální ponožky, protože v botách se v písku rozhodně nehraje. Vzhledem k tomu, že volejbal tohoto typu je ryze letní záležitostí, přibalte si do sportovní tašky také sluneční brýle, abyste při hře nebyli oslňováni. Zásadní je dodržování správného pitného režimu. Iontové nápoje a sportovní láhve jsou tedy naprostou samozřejmostí. Vzhledem k tomu, že při hře si můžete natáhnout nejeden sval na těle, tejpy berte jako praktický doplněk.

Beachvolejbalové vybavení může být jistě daleko bohatší. Záleží na tom, zda jdete hrát na již připravené hřiště či nikoliv. V ten okamžik byste měli mít i beachvolejbalové sítě, u nichž můžete volit z mnoha provedení promítajících se do celkových nákladů. Tak neváhejte, dobře se vybavte a užijte si hru.

cs_CZČeština