WeChat si s bezpečností hlavu zrovna neláme

Sociální síť WeChat na mobilním telefonu.

Trendem posledních let a zároveň i budoucnosti je bezpečnost. Každý se při využívání jakékoliv sociální sítě zajímá především o dostatečné zabezpečení, čehož je důkazem například LinkedIn. Na druhou stranu jsou tu jiné sítě, které si s touto tematikou hlavu nelámou, a dokonce to veřejně přiznávají. Řeč je o sociální síti WeChat.

WeChat nebo také Weixin

Tato sociální síť fungující od roku 2011 je ve své podstatě i sociálním médiem, protože zároveň prezentuje multifunkční aplikaci. Hlavním smyslem náplně je komunikace mezi uživateli, a to včetně posílání textových a multimediálních zpráv. Videohovory, sdílené fotografie a přidružené služby nejsou žádnou výjimkou. V níže uvedené tabulce Vám představíme tento projekt v číslech.

PředmětHodnota
Založení2011
Počet uživatelů v roce 2012100 milionů
WeChat Pay800 milionů uživatelů denně
Problémy s cenzurouOd roku 2013
Jak šel čas se sociální sítí WeChat?

Mobilní platby WeChat Pay se nejvíce používají v Číně. Ta je domovinou této sociální sítě. Právě zde lze skrze aplikaci realizovat také ostatní služby, jako rezervace hotelů, donášky jídla a podobně.

Sociální síť pod drobnohledem Číny

Sociální síť fungující pod taktovkou společnosti Tencent a už od roku 2013 spojována s negativní popularitou. Nejprve to byly problémy s cenzurou. Poté se přidalo i oficiální prohlášení o tom, že čínská vláda má přístup k privátním datům a údajům. Právě z toho důvodu byly cenzurovány některé příspěvky napadající primárně politický režim Číny. To asi v mnoha uživatelích nebudí příliš důvěry, přesto se sociální aplikace svého času stala pátou nejpoužívanější na světě.

Co všechno umí WeChat?

S touto sociální sítí je spjato nejenom běžné posílání zpráv, ale i možnost použití QR kódů při vyhledávání profilů. Uživatelům jsou dostupné také hry zdarma, které je možné hrát s přáteli. Nechybí ani emoikony nebo vyhledávání přátel na základě jejich aktuální lokace. Využít lze dokonce vyhledání náhodných lidí ve Vaší blízkosti. Této funkcionalitě se říká Shake. Mnoha uživatelům tak WeChat dává určitý smysl.

cs_CZČeština