Digitální nomádství v praxi

Mladá dívka představuje, jak vypadá digitální nomádství.

Digitální nomádství je pojem, který se v současném cestování docela zažil. Nemusí jít vždy o ekologické cestování. Podstatné je, že změníte svůj životní styl a poznávání světa pojmete tak trochu jinak. Na cestách budete delší dobu, i díky tomu, že pracujete a vyděláváte peníze na dálku.

  • Život v exotických zemích
  • Nekonečné objevování
  • Práce online a další

Za pojmem digitální nomád se vlastně skrývá člověk, který cestuje po světě, a přitom je schopen odkudkoliv pracovat a vydělávat peníze na obživu a nadcházející poznávání vybraných destinací.

Pracovní obor je pomyslnou vstupenkou

Pokud Vás láká digitální nomádství, zamyslete se nejprve nad tím, čím se na cestách budete živit. Online svět je vstupní branou k penězům. Stačí Vám jen připojení k internetu a můžete se pustit do výdělečné činnosti. Možností je v tomto směru více než dost.

Pracovní poziceInformace
CopywritingPsaní textů
PřekladatelstvíPřeklady textů na dálku
Online marketingSpousta činností
GrafikaNávrhy a projekty
Možnosti výdělku v rámci digitálního nomádství.

Nezapomeňte si vyřídit patřičné oprávnění pro podnikatelskou činnost. Ať už se pustíte do podnikání jako osoba samostatně výdělečná činná nebo si založíte společnost s ručením omezeným.

Digitální nomádství krok za krokem

Abyste se stali plnohodnotným digitálním nomádem, měli byste si nejprve vytvořit stálou klientelu. Díky ní máte na cestách pravidelný příjem. Tento způsob cestování a obživy si ostatně můžete vyzkoušet nanečisto. Než se do světa vydáte na několik let, okuste to na pár týdnů až měsíců. Zvykněte si také na určitý minimalismus. Připravte se na to, že vykročíte ze své komfortní zóny, která však přináší spoustu dobrodružství a objevování.

Digitální nomádství Vás naučí preciznímu plánování, ať už půjde o práci, příjem peněz, tak samotné cestování, přesuny do ostatních destinací apod. Stanete se nezávislými na čase a místu. Tento způsob života zlepší Vaše jazykové dovednosti, otevře Vám nové obzory a možná do budoucna nastartuje i novou pracovní kariéru. Při cestování totiž poznáte nejenom spoustu míst, ale také lidí.

cs_CZČeština