Bitcoin kryptoměna (BTC) je podvod, nebo budoucnost?

Symbol Bitcoinu označovaný zkratkou BTC jako vítězná cena.

Bitcoin je pojem, který se v posledních letech doslova vryl do mysli mnohých investorů a vyznavačů digitálních měn. Kryptoměna označovaná známou zkratkou BTC. Bitcoin je internetová a open-source P2P platební síť. Elektronické peníze prezentované jako novodobý druh měny, která je tvořena jak jinak než elektronicky. Jestliže Vás zajímá, co je to Bitcoin, jak ho nakoupit a mnohé další informace o této měně, začtěte se do následujících řádků. Představíme Vám Bitcoin BTC od A až do Z a vše, co s ním souvisí. Například jak koupit Bitcoin, kde koupit Bitcoin a mnohé další.

Co je to Bitcoin (BTC)?

Úvod článku z části mnohé o BTC prozradil. Bitcoin je digitální měnou s mezinárodní působností. Její oficiální zkratka je BTC. Bitcoin má však i neoficiální zkratku XBT. Síť je založena na velice jednoduchém a jasném principu. Žádný centrální bod, žádné organizace zasahující do vývoje Bitcoinu a kurz BTC ovlivněný pouze nabídkou a poptávkou. Pojďme nejprve nahlédnout do historie populární kryptoměny a pak si povíme, co je to BTC účet, co znamená Bitcoin profit a Free Bitcoin.

PředmětHodnota
Popsání sítěV roce 2008
Plnohodnotné fungování sítěOd roku 2009
TvůrceSatoshi Nakamoto
Základy pro vznik konceptuBig gold a b-Money
Základní informace týkající se Bitcoinu.

Nutno podotknout, že kryptoměna Bitcoin v podstatě nemá oficiálního tvůrce. Satoshi Nakamoto může být jméno člověka, ale také označení skupiny lidí. Už v tomto směru se Bitcoin pyšní určitou anonymitou, která prostupuje do samotného fungování digitální měny Bitcoin. Novinky spojené s jeho zrodem tedy nečekejte. Možná jedině informaci o tom, jaká je BTC cena.

Jaká je aktuální hodnota Bitcoinu?

Každého čtenáře bude jistě zajímat, jaká je cena Bitcoinu? Ta má neustále vzrůstající charakter a od doby svého vzniku vzrostla cena Bitcoin online mnohonásobně. Podstatné je říci, že existuje omezené množství této měny, protože je omezen maximální počet tokenů kryptoměny Bitcoin. Ten se zastaví na hodnotě 21 milionů zhruba v roce 2140 a poté už nebude možná těžba BTC. O těžbě Bitcoinu ale až později.

Malé nominální jednotky Bitcoinu jsou pojmenovány po svém zakladateli, tedy satoshi.

George H., investor.

A jak se vyvíjela cena kryptoměny? BTC neboli Bitcoin stál na svém počátku stovky, nyní už to mohou být tisíce amerických dolarů, což dokazuje graf BTC. To však neznamená, že si kryptoměnu nemůžete zakoupit. Nákup Bitcoinu je reálný díky rozdělení na menší nominální jednotky. Ty jsou označovány jako satoshi. BTC tedy můžete pořídit například v hodnotě 0,000001 Bitcoinu. Satoshi BTC vám to zkrátka umožní.

Poznejte hlavní výhody Bitcoinu, kterých zrovna není málo. Jednou z nich je decentralizace.

Hlavní výhody BTC

Když už máte to nejzákladnější povědomí o Bitcoinu za sebou, pojďme se zaměřit na jeho přednosti, třeba v podání Bitcoin profit. Ty Vám umožní pochopit, proč vlastně vznikl a zároveň Vás možná přesvědčí, že investice do Bitcoinu je vskutku zajímavá. Tomu nasvědčují kurzy BTC. Právě nyní se dozvíte spoustu přínosných novinek. Bitcoin a jeho vlastnosti rozebereme od A až do Z, včetně BTC Free nebo známého převodu BTC to USD.

Bitcoin a jeho decentralizace

Jednou z největších předností Bitcoinu je bezpochyby decentralizace, takže žádná centrální autorita, což podporuje investice do Bitcoinu. To zároveň přináší slibný vývoj ceny Bitcoinu, ale především se to promítá do jedné podstatné věci. Bitcoin nikdo neovládá a nemanipuluje s ním. To je zásadní rozdíl oproti klasickým penězům, proto lze očekávat při obchodování s ním i určitý profit. Bitcoin je zároveň anonymní. Platby jsou spojeny nikoliv se jménem, nýbrž s několikamístným kódem, proto je nákup Bitcoinu tak oblíbený. Další kladné vlastnosti prezentuje tabulka níže.

PředmětHodnota
Délka BTC adresy34 míst
Rychlost transakceV řádu vteřin až minut
Směnitelnost na klasické penízeAno
Použití dle situováníPo celém světě
Hlavní výhody spojené s Bitcoinem.

S Bitcoinem rozhodně nemusíte čekat na převod peněz celý víkend, jako je tomu ještě stále v některých bankách. Vše probíhá online. Cena Bitcoinu je daná, o čemž Vás přesvědčí BTC USD, respektive BTC graf. Vy ho máte navíc během chvíle ve své elektronické Bitcoin peněžence, protože tak to má být. BTC peněženku popíšeme v následujících řádcích.

Další výhody kryptoměny Bitcoin

Vědět byste měli také to, že Free Bitcoin není nikterak ovlivněn inflací, a to především jeho cena? BTC je ovlivňován spíše poptávkou a nabídkou BTC Free. Zároveň si můžete být jisti, že kryptoměnu nelze žádným způsobem zfalšovat. Další klad oproti klasickým penězům, který hovoří pro investici do Bitcoinu.

S Bitcoinem se pojí i velice přijatelné nebo téměř nulové transakční náklady, ať už je kurz Bitcoinu jakýkoliv.

Thomas P., investor.

Přednosti kryptoměny Bitcoin tak lze shrnout poměrně jednoduše. Jde o jednotnou měnu cílící na maximální anonymitu, rychlost a cenovou dostupnost plateb. Podtrhnout je třeba také samotný systém, který ve své podstatě nemůže spadnout, tudíž se nebojte založit si BTC účet. Co je to BTC účet Vám prozradíme.

Kryptoměna Bitcoin má pochopitelně i nějaké drobné nevýhody, s nimiž je třeba počítat.

Nevýhody Bitcoinu

Bitcoin má pochopitelně i určitá negativa, o nichž je zapotřebí se zmínit. Teď nebudeme prezentovat žádný vývoj grafu. Bitcoin má mnohem jednodušší neduhy. Je to například nutnost připojení k internetu, abyste jej mohli využívat a zjistili také cenu Bitcoinu online. Bez internetu vlastně nezjistíte aktuální hodnotu Bitcoinu a nemáte možnost jej použít. Nedozvíte se ani vývoj ceny Bitcoinu. Natož, abyste zjistili, jaká je jeho cena. Bitcoin zkrátka internet vyžaduje.

Volatilita jako pomyslný strašák

Počítat musíte také s poměrně značnými výkyvy aktuálního kurzu Bitcoinu. To ostatně dokazuje kdejaký graf. Kurz Bitcoinu tak může nemilým způsobem vyděsit především ty, kdo se ho snaží držet krátkodobě. Na druhou stranu není třeba panikařit, když spojení BTC – EUR nevypadá zrovna tak, jak byste si představovali. Pro tuto měnu je to zcela obvyklý charakter. O dalších záporech BTC – USD se zmíníme níže.

PředmětHodnota
Ztráta heslaBez něj přijdete o své Bitcoiny
AnonymitaMůže sloužit k nelegálním činnostem
PolitikaOhrožení bank a boj proti Bitcoinu
KrádežMusíte si hlídat BTC peněženku
Přehled základních nevýhod Bitcoinu.

Je pravdou, že některé banky jsou odpůrcem Bitcoinu, jiné ho naopak vítají a jsou mu plně otevřeny. Některé státy této virtuální měně dokonce přisuzující kryptoměně statut klasické měny.

Bitcoin neboli mince BTC položená nad klávesnicí notebooku.
Než si pořídíte Bitcoin, měli byste nejprve porozumět principu jeho fungování.

Bitcoin a jeho princip fungování

O Bitcoinu padlo mnoho obecného, ale znáte vůbec princip fungování této kryptoměny a dokážete určit hodnotu Bitcoinu? Pokud Vás zajímá, co je to Bitcoin peněženka nebo jak těžit Bitcoin, musíte nejprve znát samotný princip fungování Free Bitcoinu. Ve své podstatě si můžete představit jednu velkou počítačovou síť, v níž hrají hlavní roli dvě skupiny lidí. Jsou to koncoví uživatelé a těžaři. Nyní se dozvíte, jak těžit Bitcoin.

Kdo jsou to těžaři?

Právě těžaři jsou těmi, kdo tvoří samotné Bitcoiny a provádí těžbu Bitcoinu. Využívají k tomu vlastní výpočetní výkon, který slouží pro ověřování transakcí koncových uživatelů. V tomto směru je zapotřebí zmínit technologii blockchain. Jde o udržovanou databázi, v níž jsou zaznamenány všechny zrealizované transakce.

 • Blockchain je distribuovaná decentralizovaná databáze.
 • Jinak zvaná účetní kniha kryptoměn.
 • Uchovává transakce prováděné uživateli.

Těžba BTC je poměrně náročnou záležitostí z hlediska výpočetního výkonu. Pokud patříte do skupiny těžařů, do jisté míry nemusíte řešit otázku, jak nakoupit Bitcoin, ale spíše jak těžit Bitcoin. Odměnou za to, že těžíte budou Bitcoiny. Těžba je ovšem čím dál složitější, a proto samotní jedinci nemají téměř žádnou šanci a výdaje na techniku a energie se jim jednoduše nevrátí. Navíc, dnes fungují těžební farmy ve velkých halách, v nichž nabývá těžba Bitcoinu zcela jiných rozměrů. V této souvislosti lze s Bitcoiny BTC zmínit několik podstatných výrazů.

PojemVysvětlení
MinersOznačení pro těžaře
MiningProces těžení
BlockchainDatabáze proběhlých transakcí
Kryptografická nonceOznačení pro náhodné číslo
Vysvětlení pojmů souvisejících s těžbou Bitcoinu.

Kryptografická nonce souvisí s prací těžařů. Nonce je přídavek k seskupené transakci čekající na potvrzení. Nonce lze použít pouze jednou. To není ale vše, co souvisí s těžbou BTC.

Energetická náročnost těžby BTC

Pravdou zůstává, že těžba BTC není zrovna nejšetrnější k životnímu prostředí. Mnohé studie už poukázaly na to, že produkce CO2 se v souvislosti s vysokou spotřebou výkonných počítačů mnohdy rovná velikosti velkých měst. I z toho důvodu řada subjektů přechází na obnovitelné zdroje energií, které se rozšiřují. Takové informace mimochodem mohou ovlivňovat kurzy BTC, respektive aktuální hodnotu Bitcoinu.

Těžba Bitcoinů, to je ve své podstatě hledání nových bloků na blockchainu. Ke všemu se samozřejmě využívají složité matematické procesy vyžadující patřičný výkon výpočetní techniky.

James K., programátor.

Bitcoiny si posílají koncoví uživatelé

Kapitolou samou o sobě jsou koncoví uživatelé, které pochopitelně zajímá cena Bitcoinu. Právě Ti jsou majiteli BTC peněženek využívaných pro realizaci jednotlivých plateb. Každý uživatel může vlastnit více Bitcoin peněženek. Realizovaná transakce je následně spojena nejenom se zaslanou částkou Bitcoinů, ale také s případným poplatkem. I s tím může částečně souviset téma aktuální kurz BTC.

Chcete-li mít své Bitcoiny v naprostém bezpečí, pořiďte si správnou BTC peněženku. ideálně tu hardwarovou.

Bitcoin peněženka slouží pro úschovu BTC

Vzhledem k tomu, že Bitcoin je virtuální měna, je zcela logické, že ji nikdy nebudete držet v ruce jako fyzické peníze. O tom Vás jistě přesvědčila kapitola, co je to Bitcoin. K uložení kryptoměny slouží BTC peněženky. Ty pochopitelně mohou nabývat odlišných podob, což dokazuje Trezor – Bitcoin peněženka. Každý takový trezor BTC má trochu jiné vlastnosti.

 • Hardwarová peněženka – Trezor BTC.
 • Počítačová peněženka
 • Mobilní peněženka

Důležitou roli v případě Bitcoin peněženky hraje dlouhé číslo neboli adresa peněženky, která nesouvisí s cenou BTC. I když jsou záznamy o jednotlivých transakcích dohledatelné, BTC peněženka není spojena s konkrétní osobou. Neexistuje žádná spojitost s osobním dokladem člověka. Právě to je jeden z velkých benefitů kryptoměny Bitcoin.

Hardwarová Bitcoin peněženka

Chcete-li mít kryptoměnu Bitcoin v tom největším bezpečí, investujte do hardwarové peněženky – Trezor BTC. Tu si můžete představit jako miniaturní disk, jehož součástí může být i displej. Existují různé druhy peněženek pro BTC. Trezor je bezpochyby jednou z nejpopulárnějších, kde uchovat svůj Bitcoin profit. Trezor Bitcoin peněženka ostatně není tou jedinou, kterou lze využít. Ve prospěch hardwarových peněženek hovoří spousta kladů, na které samozřejmě nemá vliv kurz BTC.

VýhodaInformace
Ochrana privátních klíčůNejsou vystaveny vnějším vlivům
Žádné viryNehrozí infiltrace závadným softwarem
ZabezpečeníPIN a jiné ochranné funkce
Obnova při ztrátěObnova na novém zařízení díky seedu
Informace spojené s hardwarovou BTC peněženkou.

I hardwarová Bitcoin peněženka má samozřejmě své neduhy. Počítejte s vyššími pořizovacími náklady a také s tím, že když ji nemáte u sebe, jenom stěží zaplatíte v Bitcoinech. Aktuální kurz pak může být jakýkoliv stejně jako výsledný graf. Bitcoin bez peněženky zkrátka nepoužijete.něženka má samozřejmě své neduhy. Počítejte s vyššími pořizovacími náklady a také s tím, že když ji nemáte u sebe, jenom stěží zaplatíte v Bitcoinech. Aktuální kurz pak může být jakýkoliv.

Počítačová online peněženka

Při volbě online řešení si dávejte pozor, ke komu si své Bitcoiny uschováte, tohle totiž není klasická BTC peněženka. Z hlediska bezpečnosti jde o jednu z horších variant, jak srazit cenu Bitcoin, respektive o ně přijít. Lepší je bezpochyby hardwarová Bitcoin peněženka. Trezor je toho jasným důkazem. U té softwarové oceníte okamžitý přístup ke kryptoměně, v podstatě odkudkoliv a kdykoliv. Využít můžete cenu Bitcoinu pro nákup nebo Vám přijde vhod směnárna BTC. Mnohé BTC peněženky jsou využitelné zdarma. Slabou stránkou může být napadnutí poskytované služby hackery. Pak už nebudete řešit, jak koupit Bitcoin nebo kde těžit Bitcoin. Zbydou Vám jenom oči pro pláč.

Online peněženka pro Bitcoin má jednu podstatnou nevýhodu. Privátní klíče v jejím případě nemáte zcela pod kontrolou.

Oliver P., IT specialista.

Mobilní peněženka pro Bitcoiny

Název této kategorie BTC peněženek prozrazuje, že jsou primárně určeny pro mobilní telefony zobrazující i aktuální kurz Bitcoinu. Graf pžedkládají speciální aplikace. Řešení, které je snadné z pohledu užívání, mnohdy bezplatné a obohacené o doplňkové služby, kdy můžete zjistit i vývoj ceny Bitcoinu. Kryptoměny Bitcoin můžete mít díky mobilní variantě neustále u sebe. Na druhou stranu je tu nebezpečí krádeže, ale také zneužití z vnějšího prostředí díky instalaci dalšího softwaru do mobilního telefonu. Když Vám ukradnou Bitcoin, vývoj ceny a výhodný kurz Vám pak bude k ničemu. Potom může začít řešit, jak nakoupit Bitcoin.

K Bitcoinu se můžete dopracovat odlišnými způsoby. Poznat byste je měli všechny do detailu.

Jak získat Bitcoiny neboli BTC?

Kryptoměnu Bitcoin můžete získat odlišnými způsoby. Není to však pouze těžba BTC, o níž jsme se zmínili v průběhu tohoto článku. Tato kryptoměna je volně směnitelná, takže se stačí podívat na aktuální kurz BTC a můžete se pustit do nákupu podle ceny BTC. Bitcoin lze získat různě, o čemž jsme se zmínili v části, jak koupit Bitcoin. Jednou z možností je například bitcoinový automat, což není to samé jako těžba BTC. Tato zařízení se nachází v mnoha velkých městech po celém světě. Pokud jste nováčkem v tomto oboru, nákup Bitcoinu zmíněnou cestou pro Vás bude jistě ideální. Nyní už se nemusíte ptát, kde koupit Bitcoin.

Směnárny online

Na otázku, jak nakoupit Bitcoin lze odpovědět i jinak než zkráceně těžba BTC. Co takhle směnárna BTC? Zakoupit si můžete menší jednotky Bitcoinu, které budete mít následně uložené ve své peněžence. BTC je dostupný v různých směnárnách po celém světě. Stačí, když budete sledovat aktuální kurz. Bitcoin pak zakoupíte za výhodnou cenu a tím pádem se pro Vás stane investicí, což ukazuje poměr BTC – EUR. Bitcoin pochopitelně patří k těm nejznámějším kryptoměnám, obchodovat však můžete i mnohé další kryptoměny. Nákup Bitcoinu rozhodně není tím jediným.

 • Ethereum
 • Cardano
 • Binance Coin
 • XRP
 • Dogecoin

Když se rozhodnete nakoupit Bitcoin, vyberte si nejprve vhodnou peněženku. BTC nakupte a zároveň bezpečně uložte, navíc, když máte výhodný kurz BTC. Jednoduchý proces, který se pro Vás zároveň stane investicí do budoucna, o čemž Vás přesvědčí graf. Bitcoin bude mít do budoucna stoupající hodnotu. Stačí sledovat aktuální kurz Bitcoinu a mít BTC účet.

Mezi známé kryptoměny patří také Solana, Polkadot, Uniswap a Luna.

Ethan S., investor.

Obchodování s Bitcoinem

Obchodování s BTC je do jisté míry riskantní záležitostí, na kterou upozorňují některé velké bankovní domy, nikoliv směnárny BTC. Na druhou stranu, BTC graf za poslední roky je celkem jasně vypovídající stejně, jako kurz BTC. Dlouhodobá investice pravděpodobně nepřekvapí nikoho z potenciálních zájemců. V okamžiku, kdy investujete do Bitcoinu, bude Vás zajímat kurz. EUR a jiných měn. Bitcoin je totiž směnitelný za různé měny. Typickým příkladem je USD. BTC lze zkrátka směnit libovolně a získat z toho jistý profit. Bitcoin budete rázem vlastnit. Níže uvádíme tabulku podle oblíbenosti.

OblíbenostZpůsob směny
1.Směnárny burzovního typu
2.Bitcoinové směnárny
3.Bitcoinové bankomaty
4.Přímá směna mezi uživateli
Získání Bitcoinu řazené podle oblíbenosti.

Nyní když víte, co je to Bitcoin a kde koupit Bitcoin, je nejvyšší čas zaměřit se na obchodování s Bitcoinem. Možná této oblasti hodně rychle podlehnete, když uvidíte graf. Bitcoin kurz je totiž znamenitý. Vždy ale musíte počítat s případnými riziky, která jsou nedílnou součástí jakéhokoliv trhu či komodity a u kryptoměny Bitcoin to platí dvojnásob.tcoin, je nejvyšší čas zaměřit se na obchodování s Bitcoinem. Možná této oblasti hodně rychle podlehnete. Vždy ale musíte počítat s případnými riziky, která jsou nedílnou součástí jakéhokoliv trhu či komodity.

Obchodní graf, který zobrazuje vývoj Bitcoinu prezentovaného pod zkratkou BTC.
Sledování aktuálního kurzu Bitcoinu je z pohledu investice hodně důležité.

Sledujte aktuální kurzy Bitcoinu

Když se začnete zajímat o Bitcoin, stane se Vaším odrazovým můstkem graf. Kurz Bitcoinu, který budete sledovat s maximální pravidelností, protože Vás bude zajímat cena Bitcoinu. V případě investice je totiž naprostou povinností. Měli byste vědět, že kryptoměna BTC není závislá na ostatních měnách. Hodnota Bitcoinu je ve své podstatě udržována pouze důvěrou, což se promítá do grafu Bitcoinu. Lidé této měně zkrátka věří a jsou ochotni ji do budoucna používat. To je reálné krytí virtuální měny a její ceny. Bitcoin má v tomto směru jistě budoucnost.

Kurz BTC odpovídá poptávce a nabídce

V ceně Bitcoinu nehledejte žádné větší složitosti. Jeho kurz je určován poptávkou a nabídkou, tedy tím nejjednodušším tržním modelem, což není žádná novinka. Bitcoin je toho jasným důkazem. Připravit se tak musíte na krátkodobé kolísání kurzu. Bitcoin v krátkém horizontu často a rád mění svou hodnotu. Prozrazuje to aktuální kurz BTC. Z dlouhodobého hlediska je to ale právě naopak. Ukazuje to historický vývoj v tabulce.

ObdobíHodnota Bitcoinu
Listopad 2015327 USD
Prosinec 201719 650 USD
Duben 20207 200 USD
Leden 202136 200 USD
Listopad 202164 400 USD
Historický vývoj Bitcoinu ve vybraných letech.

I když historie této kryptoměny není příliš dlouhá, při pohledu na graf BTC je patrný dynamický vývoj hodnoty Bitcoinu. Na zvyšující se cenu Bitcoinu má bezpochyby vliv i větší zájem uživatelů. Jisté je jedno. Rozhodně to nejsou těžaři, kdo nějakým způsobem určují hodnotu Bitcoinu. Ty se zaměřují hlavně na to, jak těžit Bitcoin.

Aplikace pro sledování kurzu BTC

Pokud chcete mít kurz Bitcoinu stále na očích, můžete využít i různých aplikací pro správu kryptoměnového portfolia a ceny Bitcoinu. Praktické mohou být mobilní aplikace, které máte neustále při sobě. Ty zobrazují cenu Bitcoinu online a přináší řadu vybraných nástrojů, kde se zobrazují například kurzy BTC. Díky tomu máte možnost reagovat na trh ihned. V ten moment Vás nebude zajímat těžba. Bitcoinu se budete věnovat na obchodní, respektive na investiční úrovni, takže žádná směnárna BTC, ale investice do Bitcoinu.

Mobilní aplikace pro správu kryptoměn přináší řadu dostupných informací a fungují na různých platformách.

Emma P., obchodnice.

Získejte Bitcoiny zdarma

Po přečtení výše uvedených řádků víte, co je to Bitcoin, jak funguje nákup Bitcoinu a kde ho získat. Setkat se však můžete také s přidruženými výrazy, jakými jsou třeba BTC Free. Spojení těchto dvou slov mnohé prozrazuje a týká se to ceny. BTC tak trochu z jiného pohledu. Asi správně tušíte, že jsou to Bitcoiny zdarma. Ty lze získat i jinak než nákupem ve směnárně BTC, bankomatu a podobně.

Mladík drží minci Bitcoinu známého pod zkratkou BTC.
Za Bitcoiny nemusíte v dnešní době pouze platit, získat je lze v omezené míře i zdarma. Třeba za sledování reklamy.

Neplaťte za Bitcoiny

Existuje řada internetových projektů, které vyplácí malou část Bitcoinů, respektive stovky až tisíce satoshi BTC za provádění jistých úkonů. Jedním z nich jsou například hazardní hry, kde Bitcoiny nejenom získáte, ale můžete je následně zhodnocovat nebo prohrát. Tohle samozřejmě není klasický nákup Bitcoinu. Odměny ovšem lze obdržet i za jiné činnosti.

ČinnostVýdělek
Odměny za nákupyCashback při nákupu
Čtení knihPlatba za četbu klasické literatury
Affiliate programyBonusy za doporučení
Online hryRegistrace ve hře, sledování reklamy
Způsoby, jak získat Free Bitcoin na internetu.

Seznam podobných projektů se u kryptoměny Bitcoin pravidelně obměňuje. Některé vznikají, jiné zanikají. Každopádně existují i jiné způsoby, jak získat Bitcoin, a to nikoliv pouze skrze těžbu a nákup BTC. Pravdou ovšem zůstává, že výdělky jsou s ohledem na čas věnovaný takové činnosti hodně malé, o čemž Vás přesvědčí převod BTC to USD. Zkrátka „klasické klikání“ za Bitcoiny zdarma. Teď když víte, co je BTC účet, můžete se do toho pustit.

BTC zdarma na mobilním telefonu

V podobném duchu lze získat Bitcoiny zdarma nejenom na počítačových platformách, ale také na těch mobilních. Jedná se o hry a aplikace, které jsou samozřejmě spojeny s přemírou reklamy. Bezplatné odměny formou Bitcoinu ovšem nejsou těmi jedinými, jak získat kryptoměnu Bitcoin. Vypláceni můžete být i v ostatních kryptoměnách, které si následně uložíte na BTC peněženku. Mezi ty známé se řadí kupříkladu Ethereum, Litecoin a Dash.

U podobných projektů počítejte s tím, že vyplácení získané kryptoměny je obvykle spojeno s minimální hodnotou výplaty v satosti. BTC si musíte poslat do peněženky ve velkém. Často jde o mnohonásobek toho, co obdržíte. Teprve pak můžete naplnit svoji Bitcoin peněženku – Trezor.

Na bezplatném získání kryptoměny pochopitelně nelze vydělávat. Je to ale jeden ze zajímavých způsobů, jak se domoci prvního setkání s kryptoměnami.

Daniel J., investor.

BTC – Informace na závěr

Kryptoměny se na první pohled zdají jako složité téma, kterému lze jenom obtížně porozumět, což dokazuje téma, jak nakoupit Bitcoin. Po přečtení tohoto článku byste však měli proniknout alespoň do základů této nejpopulárnější virtuální měny a Bitcoin peněženky. Na závěr Vám přinášíme ještě stručný sumář a několik perliček týkajících se Bitcoinu.

 • Na počátku všeho si vyberte peněženku pro BTC.
 • Nakupte kryptoměny libovolným způsobem.
 • Začněte s nimi nakládat.

Vlastní Bitcoiny můžete použít pro placení v mnoha obchodech po celém světě, což není novinkou. Bitcoin k tomu doslova vybízí. I když je jejich seznam zatím relativně omezený, díky rozšíření virtuálních měn, a to včetně Free Bitcoin se neustále rozrůstá. Stačí sledovat cenu Bitcoinu a můžete poměrně výhodně nakoupit. A pokud náhodou nebudete Bitcoin využívat k placení, držte jej jako zajímavou a lukrativní investici. Do Bitcoinu se dnes investuje běžně. můžete použít pro placení v mnoha obchodech po celém světě. I když je jejich seznam zatím relativně omezený, díky rozšíření virtuálních měn se neustále rozrůstá. Stačí sledovat cenu Bitcoinu a můžete poměrně výhodně nakoupit. A pokud náhodou nebudete Bitcoin využívat k placení, držte jej jako zajímavou a lukrativní investici.

Bitcoin je kryptoměnou, která přináší čím dál větší možnosti použití, o čemž se můžete přesvědčit sami.

Investice odlišného typu

Samotné držení kryptoměny Bitcoin nemusí být tím jediným způsobem, jak vydělávat na Bitcoinu. Vsadit můžete i na zcela odlišný model obchodování. Využít lze CFD brokerů, kdy začnete obchodovat BTC s pákou. Díky tomuto obchodování si budete schopni koupit více této kryptoměny než normálním způsobem, což prozrazuje aktuální hodnota Bitcoinu. Obchodovat lze nejenom směrem vzhůru, ale také směrem dolů, čemuž se říká short pozice. Jak vidno, investice do Bitcoinu může mít odlišné formy, tak nepodceňujte cenu Bitcoinu online.

Bitcoin zažil své dobré, ale i horší časy. Ve výsledku však představuje pevnou a dynamicky se rozvíjející virtuální měnu, která toho nabízí spoustu v mnoha ohledech.

Andrew L., investor.

Důležité otázky a odpovědi

Na základní otázky typu, co je to Bitcoin, jak dochází k jeho nákupu nebo kde se bere jsme Vám odpověděli v průběhu tohoto článku, včetně toho, co je to BTC peněženka. Pokud se o této slavné kryptoměně chcete dozvědět ještě více podrobnějších informací, začtěte se do následujících otázek typu těžba Bitcoinu a další. Právě zmiňované odpovědi Vám možná pomohou lépe pochopit fungování kryptoměny označované zkratkou BTC.

Klíčové otázky týkající se BTC

Proč nemůže vzniknout více, jak 21 milionů Bitcoinů?

Je to dáno poměrně složitým návrhem algoritmu. Více Bitcoinů už zkrátka nepůjde vytěžit. Maximální počet je přesně 20 999 999,9769 BTC. Je zřejmé, že díky zpomalujícímu se růstu bude většina Bitcoinů vytěžena už v roce 2030. Zbytek pak do roku 2140.

Je používání Bitcoinů legální?

Ano, jde o naprosto legální virtuální měnu, která v mnohých státech světa získává dokonce statut klasické měny. Legálnost je podpořena tím, že Bitcoin je v podstatě otevřený protokol a software. Tím pádem je zdrojový kód k nahlédnutí.

Co se skrývá za označením Peer-to-Peer?

Výraz prezentující počítačovou síť, kde dochází ke komunikaci na rovnocenné úrovni mezi jednotlivými klienty. To znamená, bez jakéhokoliv prostředníka.

Kolik satoshi je jeden Bitcoin?

Jeden BTC rovná se 100 000 000 satoshi. V opačném případě je 1 sat = 0,00000001 BTC.

Co se skrývá za názvem těžařské uskupení?

Vzhledem k tomu, že jednotlivci se v dnešní době nevyplatí těžit Bitcoin, vznikají těžařská uskupení. Označována jsou jako Mining Pool. Velké množství techniky těží Bitcoin najednou a následné zisky jsou rozdělovány rovnoměrně.

Jaký je význam zkratky Segwit?

Jedná se o zkrácený název Segregated Wintess. Označení pro protokol, který vznikl v roce 2017 a právě jeho implementace přinesla řadu výhod. Je to například efektivnější zvětšení kapacity bloku. Zároveň došlo ke zlevnění transakcí.

Kolik odpadu tvoří těžaři při těžení Bitcoinu?

Dle nejrůznějších průzkumů je to až 30 700 tun za rok a více. Technika pro těžení BTC stárne poměrně rychle a je třeba nahrazovat ji stále výkonnější. Životnost vybraných komponent se odhaduje na patnáct měsíců.

Existuje nějaký oficiální klient pro Bitcoin?

Ano, je jím Bitcoin-Qt, jehož součástí je serverová část. To znamená, že obsahuje kompletní blockchain neboli databázi transakcí. Pro uživatele je vhodnější spíše některý z tenkých klientů.

cs_CZČeština