Bezlepková dieta je spjata s řadou benefitů

Vidlička a metr prezentují hubnutí, které přináší bezlepková dieta.

Bezlepková dieta je tématem, které je v posledních letech poměrně dost populární. A netýká se to pouze lidí trpících celiakií a majících alergii na lepek. K bezlepkové dietě se přikládá i řada ostatních proto, že v ní zkrátka vidí přínos pro své tělo. O výhodách této diety si nyní povíme něco více.

Jakým jídlům se musíte vyvarovat?

Ještě, než se pustíme do samotných kladů je vhodné zmínit, o jaké potraviny v rámci bezlepkové diety přijdete. Respektive uvedeme seznam pochutin, v nichž se často vyskytuje lepek. Je to chleba, těstoviny, dorty, krekry, sušenky, běžná mouka, kuskus, sladké pečivo a další. V tomto případě musíte volit alternativy bez lepku.

Bezlepková dieta a její hlavní výhody

Nyní už se ale pojďme zaměřit na to, co pozitivního člověku přináší bezlepková dieta. Díky tomuto modelu stravování například vrátíte do normálu protilátky ve svém těle. O dalších výhodách se zmíníme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Co dalšího přináší bezlepková dieta?

Kladně působí na tenké střevo. Regeneruje totiž jeho sliznici. Zároveň minimalizuje riziko poškození tenkého střeva do budoucna.

Jak se tato dieta podepisuje na celkovém stavu člověka?

Pozitivním způsobem ho ovlivňuje ve všech směrech. V rámci bezlepkové diety dojde po nějakém čase ke zlepšení fyzického i psychického stavu. Tělo začne lépe vstřebávat přijímané živiny.

Může bezlepková dieta nějak ublížit dětem?

Naopak, u dětí tento způsob stravování zajišťuje normální vývoj a dobrý růst těla.

Na jaké pochutiny se člověk bude muset zaměřit s bezlepkovou dietou?

Primárně to bude ovoce a zelenina. Kromě toho je to nezpracované maso, bezlepkové omáčky a mléčné produkty bez přidané vlákniny. Pochutnat si můžete kupříkladu na ořechových pomazánkách bez lepku.

Co dalšího přináší tato dieta?

V každém případě zkvalitníte svůj život skrze stravu. Díky tomu, že si musíte hlídat složení všech potravin, které pozřete, získáte podstatně lepší přehled a kontrolu nad jídelníčkem. A v podobném duchu výhod by šlo jistě pokračovat.