Mobilní bankovnictví aneb peníze pod kontrolou

Mladá dívka využívá mobilní bankovnictví v telefonu.

Peníze jsou komoditou, kterou si každý z nás bedlivě střeží. Finance chceme mít pod naprostým drobnohledem, o tom není žádných pochyb. Jestliže si nevystačíte s internetovým bankovnictvím, podlehněte novodobějším technologiím. Proč se dívat na účet až když usednete k počítači, když můžete využít mobilní telefon? Mobilní bankovnictví je bezpochyby hudbou budoucnosti.

Co je to mobilní bankovnictví?

Název této služby je jasně vypovídající. Při využití chytrého telefonu můžete zvolit aplikaci umožňující přístup k bankovnímu účtu. V dnešní době v podstatě všechny bankovní instituce nabízí mobilní bankovnictví, skrze které realizujete spoustu bankovních úkonů a peníze máte pod kontrolou. A to v podstatě kdykoliv a kdekoliv.

Správa peněz prostřednictvím mobilu

Bankovnictví v mobilu je založeno především na bezpečnosti. Zároveň funguje jako takové pomyslné komunikační centrum s konkrétní bankovní institucí. Realizovat přes něj jdou platby libovolného typu. Pokud chcete o mobilním bankovnictví vědět více, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké bezpečnostní prvky jsou využívány?

Každá banka využívá softwarová zabezpečení v rámci dané aplikace. Další bezpečností ochranou je samotné přihlášení do mobilního telefonu – snímač otisku prstů, kód nebo biometrika v podání obličeje.

Co si představit pod pojmem komunikační centrum?

V mobilní bance najdete kontaktní údaje na svého bankovního poradce, adresy všech poboček a bankomatů, ale také důležité smluvní dokumenty a podobně. Mnohdy nechybí ani chat a bankou.

Jaké typy plateb lze realizovat?

Jsou to všechny tuzemské a zahraniční platby. Využívat můžete i skenování QR kódů při placení, rychlou certifikaci plateb a mnohé další.

Co jiného ještě nabízí tato technologie?

Mezi ostatní klady mobilního bankovnictví patří kupříkladu oznámení o pohybu na bankovním účtu, informace o aktuálních kurzech, kategorizace provedených transakcí, ale také přístupy a kompletní správa platebních karet a ostatních služeb vedených u konkrétní banky.

Na jakých mobilních platformách funguje mobilní bankovnictví?

Plnohodnotná podpora je pro oba známé mobilní systémy iOS a Android.

cs_CZČeština