Daně se týkají také hazardních her, pozor na to

Daňové přiznání, na základě kterého je třeba uhradit daně.

Daně jsou tématem, které se pojí téměř s každou oblastí našeho každodenního bytí. Příjmy z kasin v tomto směru nejsou žádnou výjimkou. Ať už jde o klasická kamenná kasina nebo online kasina. Pokud v některém z nich získáte příjem, jste povinni ho řádně zdanit. Tento proces pochopitelně není tak jednoznačný, jak by si mohl, kdo myslet, proto Vás seznámíme se všemi patřičnými náležitostmi.

Daně se změnily v roce 2020

Spousta hráčů hazardních her byla zvyklá na jednu věc. Příjmy jsou osvobozeny od patřičného zdanění. Zlomovým se v tomto směru stal rok 2020, protože od jeho počátku platí už jiný zákon týkající se danění příjmů. Výše daně má hodnotu 15 % z částky nad jeden milion korun. Pokud tedy rádi navštěvujete kasina nebo hrajete online, daňové přiznání Vás možná nemine.

Otázky a odpovědi týkající se zdanění

V této souvislosti zmíníme ještě několik důležitých informací. Ty uvedou tyto věci na pravou míru. Zdanění totiž může mít určité výjimky a podobně. O tom se ostatně můžete přesvědčit prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jakých hazardních her se zdanění týká?

Jsou to loterie, turnaje a živé hry, kursové sázky, technické hry v podání výherních automatů, elektronické rulety, včetně všech ostatních hazardních her.

Daní se každá vyhraná částka?

Zdanění týkající se hranice nad jedem milion korun se pochopitelně vztahuje na tyto příjmy za celý rok. To znamená, že na konci roku spočítáte všechny výdělky z pokerových turnajů a podle toho je zdaníte.

Jak je to u loteriových her?

V případě loteriových her jsou daně trochu jiné. I zde platí oněch 15 % z částky nad milion korun, jen danou výhru zdaní sám provozovatel služby.

Je třeba danit výhry ze zahraničí?

Ano, daní se totiž příjmy i z online kasin, které jsou povětšinou provozovány v zahraničí.

Kdo mi zpracuje daňové přiznání?

Buď to provedete sami nebo se obrátíte na účetního či daňového poradce.