Badmintonová raketa je alfou a omegou úspěchu

Badmintonová raket a míček tvoří praktický set.

Badmintonová raketa se stala nezbytným vybavením pro hru zvanou badminton. Je to něco podobného jako golfová hůl pro golf. Setkat se můžete také s výrazem badmintonová pálka. Když se zahledíte na produktové nabídky výrobců tohoto sportovního vybavení, zjistíte, že máte celkem bohatý výběr.

  • Použitý materiál
  • Hmotnost
  • Provedení

Hodně záleží na tom, zda hledáte náčiní pro hobby zábavu nebo se badmintonu chcete věnovat profesionálněji. Pro každého je vhodná trochu jiná badmintonová raketa, o čemž Vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Volba ideálního materiálu

Začít můžete třeba u toho, z čeho se badmintonová pálka vyrábí. Pokud vsadíte na levnější set, počítejte s použitím oceli. Tyto rámy jsou však trochu méně obratné a mohou se deformovat. Mnohem lehčí je hliníkový materiál. Ten už má zvýšenou pevnost. Jestliže chcete zvolit skutečnou kvalitu a toužíte se vyhnout deformaci, je tu grafit. Pakliže Vám nevadí o něco vyšší hmotnost proti grafitu, nabízí se také titan.

Badmintonová raketa v otázkách a odpovědích

Každý člověk má bezpochyby specifický styl hry. A podle toho by časem měl pořizovat i tu správnou pálku. Někdo disponuje útočným stylem, jiný zase tím technickým. Pak jsou tu tací, kteří dávají přednost všestrannému stylu a vyžadují spíše univerzálnější sportovní náčiní. O všem se více dočtete v následujících otázkách a odpovědích.

Jakou roli hraje vyvážení hmotnosti?

Celkem zásadní, protože rozhoduje o budoucím použití rakety. Měří se od konce rukojeti směrem k hlavě.

Co přináší vyvážení do ruky?

Taková badmintonová raketa Vám nabídne větší kontrolu nad samotným úderem.

V čem je dobré vyvážení do hlavy?

U této badmintonové pálky máte záruku pořádného švihu a zrychlení.

Existuje něco mezi vyvážením do ruky a hlavy?

Ano, je to vyvážení na střed. Ve své podstatě se jedná o určitý kompromis. Počítejte s parametry 305 až 314 mm.

Na co dalšího neopomíjet u badmintonové rakety?

Nepodceňujte také nákup vhodného příslušenství. K raketě si pořiďte ochranný obal a doplňky ideální pro samotnou péči o raketu.

cs_CZČeština