Carpa con insalata di patate in qualsiasi momento dell'anno

Carpa, da cui verrà preparata la carpa con insalata di patate.

Chcete si pochutnat na některé z českých kulinářských klasik? Potom vsaďte na ovocné knedlíky. Jestliže dáváte přednost spíše rybám, jasnou volbou se stane kapr s bramborovým salátem. Pokrm, který u Čechů získává na oblibě hlavně kolem Vánoc. Takto připravovaného kapra si ovšem můžete dopřávat kdykoliv během roku, o čemž Vás přesvědčí níže prezentovaný recept.

Co všechno budete potřebovat?

Když se Vaším cílem stane kapr s bramborovým salátem, je zapotřebí přichystat si ingredience. Kromě sladkovodní ryby budete potřebovat také suroviny na samotný salát. Z následující tabulky můžete vyčíst, na co byste neměli zapomínat.

Suroviny na kapraQuantità
Kapr4 podkovičky
Farina lisciaPer il confezionamento
Uova2 pezzi
StrouhankaPer il confezionamento
Olio vegetalePer friggere
Suroviny na bramborový salátQuantità
Brambory600 g
Uova4 pezzi
Carote150 g
Hrášek100 g
Majonéza250 ml
Citron1 pezzo
Zakysaná smetana250 ml
Sedano4 stonky
Víte, co všechno potřebujete na kapra s bramborovým salátem?

Aby měl kapr s bramborovým salátem vynikající chuť, neopomínejte ani na sůl. Podle toho, co máte rádi můžete použít i najemno nakrájenou cibulku a podobné ingredience.

Kapr s bramborovým salátem – Podrobná příprava

Nejprve si připravte bramborový salát a pak to ostatní. Uvařte a oloupejte brambory. Poté celer s mrkví nakrájejte nadrobno a nechte vařit ve vroucí vodě. Brambory společně s vařenými vejci nakrájejte nadrobno a začněte smíchávat jednotlivé ingredience ideálně ve velké míse. Vše opepřete s osolte. Zamíchejte majonézu a smetanu. Nakonec dejte ještě citronovou šťávu. Takový bramborový salát je zapotřebí ještě jednou důkladně promíchat a nechat odstát.

Příprava kapra bude také snadná. Rybu osolte, opepřete a pusťte se do obalování. Stejně jako cotoletta di maiale použijte mouku, vejce a nakonec strouhanku. Klasický trojobal, který k tomuto typu pokrmu neodmyslitelně patří. Následně se pusťte do smažení, dokud nebude kapr udělaný dozlatova. Před servírováním kapra položte na papírové ubrousky, abyste z něj dostali přebytečný olej. Nakonec je možné tento vynikající pokrm servírovat. Nezapomeňte na to, že bramborový salát se podává studený.